شناسهٔ خبر: 75379 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیر شعب بانک‌مسکن خراسان‌شمالی خبر داد؛

سهیمه خراسان شمالی در طرح اقدام ملی مسکن ۹۹۰۰ واحد/آمادگی شعب بانک مسکن استان در اجرای طرح اقدام ملی

بانک مسکن مدیر شعب بانک مسکن استان خراسان شمالی با اشاره به آمادگی شعب این استان برای اجرای تعهدات اجرای برنامه اقدام ملی مسکن در استان گفت: کل سهمیه استان خراسان شمالی بالغ بر ۹ هزار و ۹۰۰ واحد است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مجید اسدی‌فر مدیرشعب استان خراسان‌شمالی درباره میزان آمادگی شعب بانک مسکن استان خراسان شمالی به عنوان یکی از چهار استانی که ثبت نام طرح جدید تامین مسکن دولت در آن آغاز شده است، اظهار کرد: هر چند ثبت نام متقاضیان استان‌های خراسان‌شمالی، خراسان‌جنوبی، سیستان‌وبلوچستان و قم آغاز شده، اما تاکنون شیوه‌نامه طرح اقدام ملی مسکن به مدیریت‌ها ارسال نشده است.

وی ادامه داد: تمام سهمیه استان خراسان‌شمالی بالغ بر ۹ هزار و ۹۰۰ واحد است که در مرحله اول ۵ هزار و ۶۴۹ واحد تایید نهایی شده که از این تعداد ۵ هزار و ۱۸۹ واحد در بجنورد، ۱۸۰ واحد در شیروان، ۱۶۰ واحد در اسفراین، ۶۰ واحد در گرمه و ۶۰ واحد نیز در جاجرم اجرا خواهد شد.

مدیر شعب بانک مسکن استان خراسان شمالی درباره مناطق ساخت این پروژه‌ها گفت: بر اساس تقسیم‌بندی‌های صورت گرفته قرار است ۱۹۹ واحد توسط سازمان ملی زمین و مسکن در شهرهای بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، هزار و ۶۹۳ واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و ۱۹۶۵ واحد نیز در مناطق بازآفرینی شهری اجرا شود.

اسدی‌فر افزود: شروط تاهل، حداقل سن ۳۵ سال برای زنان خود سرپرست، سابقه سکونت در ۵ سال اخیر در شهر مورد تقاضا و نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات از جمله چک برگشتی و تسهیلات معوق، سبز بودن فرم (ج)، توانایی تامین هزینه ساخت غیر از تسهیلات بانک و امکان سپرده‌گذاری ۳۰۰ میلیون ریالی در بانک از شروط اصلی قبول تقاضای متقاضیان است.

وی تاکید کرد: مناطقی که در استان خراسان‌شمالی در قالب برنامه اقدام ملی مسکن مشمول اجرای این طرح می شوند و از سوی وزارت راه و شهرسازی با بررسی‌های کارشناسی مورد تایید قرار گرفته، در گلستان‌شهر بجنورد و مساکن مهر شهرستان‌های مشمول خواهد بود.

مدیر شعب بانک مسکن استان خراسان‌شمالی با اشاره به اینکه متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن از محل سپرده یکساله (حساب صندوق پس انداز مسکن یکم) نیز می‌توانند از تسهیلات خود در این پروژه‌ها بهره‌مند شوند، به پایگاه خبری بانک مسکن، گفت: کسانی‌که فاقد حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم هستند نیز می‌توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده با نرخ سود ۱۸ درصد استفاده کنند.

اسدی فر درباره میزان تسهیلات پرداختی به متقاضیان و ثبت‌نام‌کنندگان برنامه اقدام ملی مسکن گفت: میزان تسهیلات، مدت بازپرداخت و سایر شرایط در شیوه نامه ای که از سوی بانک مسکن ابلاغ خواهد شد مشخص و اطلاع‌رسانی می‌شود.