شناسهٔ خبر: 75865 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان سیستان و بلوچستان خبر داد

تسریع در تکمیل راه آهن چابهار-زاهدان/ اتصال تزانزیتی ایران به کریدور شمال به جنوب و آسیای میانه با تکمیل راه آهن چابهار-زاهدان

بازدید وزیر راه و شهرسازی از کارخانه تولید تراورس و کارگاه و قطعه هشت راه آهن زاهدان چابهار وزیرراه و شهرسازی از اتخاذ تدابیر جدید برای تسریع عملیات اجرایی راه‌آهن چابهار-زاهدان، اتصال راه‌آهن به بندر شهید رجایی و تکمیل پروژه‌های باند دوم (راهسازی) به منظور اتصال به این بندر استراتژیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در جریان بازدید از کارگاه اجرایی راه‌آهن چابهار-زاهدان از آغاز فعالیت کارخانه تراورس و آمادگی بخش هایی از این پروژه برای انجام عملیات روسازی خط خبر داد و اظهار داشت: پیام روشن شروع فعالیت این کارخانه، عزم جدی برای تجهیز و تکمیل راه آهن چابهار-زاهدان است.

وی افزود: در جریان بازدید امروز تدابیر جدید برای تسریع عملیات اجرایی راه‌آهن چابهار-زاهدان، اتصال راه‌آهن به بندر شهید رجایی و تکمیل پروژه‌های باند دوم (راهسازی) به منظور اتصال به این بندر استراتژیک اتخاذ شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موافقت مقام معظم رهبری برای تامین منابع مالی مورد نیاز تکمیل راه‌آهن چابهار-زاهدان گفت: تلاش می‌شود این خط ریلی تا پایان دولت دوازدهم تکمیل و آماده بهره‌برداری شود و وزارت راه و شهرسازی سهم خود را برای شکوفایی استان سیستان و بلوچستان ایفا کند.

اسلامی خاطرنشان کرد: راه آهن چابهار-زاهدان به عنوان بخشی از کریدور بین‌المللی شمال-جنوب و از طرفی اتصال بندر چابهار به کشورهای آسیای میانه از اهمیت بالایی برخوردار است.  

وی از اهتمام ویژه و فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به عنوان پیمانکار راه‌آهن چابهار-زاهدان تقدیر و تشکر کرد.