شناسهٔ خبر: 76191 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خبر داد

الحاق اراضی ۱۳۳ هکتاری به قم با هدف تولید مسکن/ احداث ۱۳ هزار واحد مسکونی در اقدام ملی/ ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی در اراضی پردیسان

صبوری قم مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: استان قم در راستای اجرای طرح اقدام ملی، تأمین مسکن ۱۳ هزار واحد مسکونی را هدف‌گذاری کرده است که تاکنون برنامه ریزی برای تولید ۲ هزار مسکن در اراضی شهرک پردیسان در قالب طرح اقدام ملی انجام گرفته است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری در جلسه کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری، آمایش سرزمین و محیط زیست استان قم اظهار داشت: وزارت مسکن در جدیدترین اقدام خود برای تأمین مسکن «طرح اقدام ملی تأمین مسکن» را کلید زده است، که هدف از اجرای این طرح کاهش قیمت مسکن و خانه دار کردن مردم است.

وی افزود: تاکنون بیش از ۴ هزار نفر از طریق سامانه این طرح در قم ثبت نام کردند و اداره کل راه و شهرسازی در حال بررسی و هدف‌گذاری تأمین زمین، در راستای احداث ۱۳ هزار واحد مسکونی برای اجرای این طرح است که ۲ هزار واحد مسکونی در پردیسان در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است و تا سال ۱۴۰۰ در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

صبوری تصریح کرد: مسئله اصلی در اجرای این طرح تأمین و هدف‌گذاری زمین و زیرساخت‌های لازم برای تولید و احداث ۱۳ هزار واحد مسکونی است که باید موارد لازم در تأمین این زمین‌ها در نظر گرفته شود.

 وی گفت: طرح الحاق ۱۳۳ هکتار از اراضی بلوار آیت الله بروجردی به شهر قم با هدف تولید مسکن ارائه می‌شود و ۵ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی هم با قراردادی با نیروهای مسلح در استان تولید خواهد شد؛ هم‌چنین ۷۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح‌های مشارکتی در استان تأمین می‌شود و در مجموع تاکنون احداث ۹ هزار و ۷۵۰ واحد مسکونی نهایی شده است.

صبوری تاکید کرد: اراضی ۱۳۳هکتاری جزو اراضی ملی است و الحاق آن به شهر قم می‌تواند در یک زمان بندی کوتاهی صورت گیرد؛ برای تأمین ۱۳ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تأمین مسکن، الحاق ۱۳۳ هکتار از اراضی آیت الله بروجردی ضروری است.

مدیرکل راه و شهرسازی قم در پایان خاطر نشان کرد: ‌برای تولید مسکن باید تمام زیرساخت‌های لازم احداث شود، تولید مسکن در طرح اقدام ملی باید با تعامل و همکاری تمام دستگاه‌های خدمات رسان انجام بگیرد.