شناسهٔ خبر: 76590 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا:

قطار ارومیه-مشهد راه‌اندازی شد

بهره برداری از راه‌آهن ارومیه با حضور دکتر روحانی مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا گفت: در راستای توسعه خدمات‌دهی به هموطنان گرامی برای سفر به مشهد مقدس، شرکت حمل‌و‌نقل ریلی رجا اقدام به راه‌اندازی قطار ارومیه- مشهد و بالعکس کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا از راه‌اندازی قطار ارومیه-مشهد و بالعکس خبر داد و  افزود: این شرکت بنا به نیاز مسافران و در راستای گسترش خدمات ریلی به هم‌وطنان، امکان سفر ریلی به صورت مستقیم در مسیر ارومیه- مشهد و  بالعکس را برای زائران حضرت ثامن الحجج (ع) فراهم کرد.

محمد رجبی در خصوص ظرفیت‌ و زمان‌های حرکت این قطار گفت: قطار ارومیه- مشهد با ظرفیت حدودی ۴۲۰ نفر در مرحله نخست در دی ماه سال جاری به صورت ۶ روز یک‌بار حرکت می‌کند که در صورت افزایش تقاضا، امکان افزایش سیر قطار وجود دارد.

وی در خصوص نوع این قطار و قیمت بلیت آن اظهار داشت: این قطار به صورت ترکیبی و متشکل از واگن‌های ۴ تخته خلیج فارس با بهای یک میلیون و ۳۱۶ هزار ریال و ۶ تخته میلاد با بهای یک میلیون و ۱۱۰ هزار ریال است که در طی مسیر از ارومیه در ایستگاه‌های مهاباد، مراغه، میانه، زنجان، قزوین، تهران، سمنان، دامغان، شاهرود، نقاب، نیشابور توقف داشته و بعد از حدود ۱۳ ساعت به مشهد مقدس می‌رسد.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا گفت: متقاضیان سفر با قطار ارومیه- مشهد برای دریافت اطلاعات بیشتر اعم از روزها و ساعت‌های حرکت، نحوه خرید بلیت و ... می‌توانند علاوه بر سایت رجا (www.raja.ir)، با سامانه ارتباط با مشتریان این شرکت از طریق تلفن ۱۵۳۹ از اقصی نقاط کشور تماس حاصل کنند.

وی اظهار داشت: برای سفر از ارومیه به مشهد مقدس و بالعکس در مقایسه شقوق مختلف حمل‌و‌نقلی، در حال حاضر قطار ارزان‌تر، راحت‌تر و ایمن‌تر از سایر وسایل حمل‌و‌نقلی است.