شناسهٔ خبر: 77088 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

اطلاعیه دریایی سازمان هواشناسی کشور:

خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج می‌شوند/ افزایش ارتفاع امواج به ۳متر/ شناورهای کوچک و صیادی از تردد بپرهیزند

دریای خزر- طوفان- موج- تلاطم سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای دریایی نسبت به مواج شدن سواحل جنوبی کشور در روزهای جمعه و شنبه هشدار داده و توصیه کرده است شناورهای کوچک و صیادی در این مدت از تردد در دریا بپرهیزند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواشناسی کشور با صدور سی‌ویکمین اطلاعیه هواشناسی دریایی از افزایش ارتفاع موج در نوار ساحلی شرق‌خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان در روزهای جمعه و شنبه ۲۰ و ۲۱ دی‌ماه خبر داده است.

در این اطلاعیه با اشاره به وزش باد شدید موقتی و متلاطم شدن دریا، پیش‌بینی شده است، این شرایط روز جمعه ۲۰دی در شرق خلیج‌فارس و تنگه‌هرمز و روز شنبه ۲۱دی نیز در این مناطق به اضافه دریای عمان حاکم خواهد بود و اثر خود را به شکل مواج‌شدن دریا و افزایش ارتفاع موج‌‌ تا دو و سه متر، نشان خواهد داد.

سازمان هواشناسی کشور در این اطلاعیه به ملوانان و مالکان شناورهای کوچک و تفریحی در سواحل استان‌های جنوبی توصیه کرده است که از تردد دریایی در این مدت اجتناب کنند. همچنین عملیات پشتیبانی سکوهای نفتی با اتخاذ تمهیدات لازم انجام و فعالیت شیلاتی تا حد امکان محدود شود.