شناسهٔ خبر: 77291 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی:

آب‌های جنوب کشور سه‌شنبه و چهارشنبه مواج است/ دریای خزر پنج‌شنبه متلاطم خواهد بود

دریای خزر- طوفان- موج- تلاطم مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید موقت در سواحل جنوب و شمال کشور خبر داد.

صادق ضیائیان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از افزایش ارتفاع موج دریا در سواحل جنوب کشور به دنبال وزش باد شدید موقت در این مناطق خبر داد و گفت: برای روز سه‌شنبه ۲۴ دی آب‌های خلیج فارس و تنگه هرمز و برای روز چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه نیز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم خواهند بود و ارتفاع موج در این مدت به ۱/۵ تا ۲/۵ متر خواهد رسید.

وی به ملوانان و مالکان شناورهای کوچک و تفریحی توصیه کرد در این مدت از تردد در دریا خودداری کنند و فعالیت شیلاتی نیز تا حد امکان محدود و عملیات پشتیبانی سکوهای نفتی نیز با اتخاذ تمهیدات لازم انجام شود.

ضیائیان همچنین از وزش باد شدید موقت در غرب دریای خزر برای روز پنج‌شنبه ۲۶ دی‌ماه خبر داد و با اشاره به افزایش ارتفاع موج به ۱/۵ تا ۲ متر در این مدت به ملوانان و مالکان شناورهای کوچک و تفریحی توصیه کرد از تردد در دریا خودداری کنند و فعالیت شیلاتی نیز تا حد ممکن محدود شود.