شناسهٔ خبر: 77320 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان خبر داد

اجرای ۴۰ پروژه رفع نقاط حادثه خیز در محورهای خوزستان

ایمن سازی دماغه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اشاره به وجود ۱۳۲ نقطه حادثه خیز در محورهای مواصلاتی استان از اجرای ۴۰ پروژه برای اصلاح هندسی این نقاط خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان، غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد: بر اساس شاخص های تعیین شده از جمله تعداد تصادفات منجر به فوت و جرح، ۱۳۲ نقطه حادثه خیز در سطح محورهای مواصلاتی استان شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه کار شناسایی این نقاط انجام شده است، افزود: اصلاح این نقاط به تخصیص اعتبار نیاز دارد که ۴۰ پروژه به منظور اصلاح هندسی نقاط شناسیایی شده با پیشرفت فیزیکی۳۰ تا ۹۰ درصدی در حال اجرا است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: علاوه بر این تعداد، ۱۲ پروژه اصلاح هندسی نقاط پرحادثه در استان به بهره برداری رسیده‌اند.

بهرامی نیا ادامه داد: پروژه های دیگری برای اصلاح هندسی نقاط حادثه خیز تعریف شده است تا کار رفع نقاط حادثه خیز در محورهای استان در یک مدت زمان سه ساله پایان یابد.

وی تأکید کرد: اقدامات مربوط به آشکارسازی نقاط حادثه خیز در محورهای استان انجام شده تا شاهد به حداقل رسیدن تلفات جاده ای باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در خصوص بروز سانحه تصادف در محورهای اهواز-ایذه و اهواز-اندیمشک گفت: این محورها جزء محورهای پر تردد استان هستند و بروز تصادف در این محورها به دلیل داشتن نقاط پرحادثه نیست و علت های دیگری دارد و متناسب با تصادف های رخ داده در محورهای یاد شده، اقدامات ایمنی انجام می شود.