شناسهٔ خبر: 77569 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

رئیس بنیاد مستضعفان در بازدید از آزادراه تهران - شمال:

باند غربی منطقه ۲ آزادراه تهران_شمال تا اوایل ۱۴۰۰ زیر عبور می‌رود/ عوارضی آزادراه در مناطق محروم صرف می‌شود

فتاح رییس سازمان مستضعفان رئیس بنیاد مستضعفان گفت: ۵۰ درصد منطقه ۲ آزادراه تا اوایل سال ۱۴۰۰ افتتاح و عبور یکطرفه از باند غربی منطقه ۲ برقرار می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سید پرویز فتاح امروز در حاشیه بازدید از منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا سال ۹۳ منطقه یک حدود ۱۷درصد رشد داشت اما دولت به تعهدات خود عمل کرد و این پروژه از پیشرفت مناسبی برخوردار شد.

وی افزود: در منطقه یک حدود ۵ هزار نفر مشغول به کار هستند و ۱۷ پیمانکار به کار گرفته شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به مزایای اقتصادی و گردشگری تکمیل آزادراه تهران ـ شمال گفت: صد درصد ابنیه در منطقه یک به پایان رسیده، خط‌کشی و نورپردازی در حال تکمیل است و هر زمان که دولت تصمیم بگیرد ما آماده افتتاح هستیم.

فتاح افزود: ۵۰ درصد منطقه ۲ آزادراه نیز تا اوایل سال ۱۴۰۰ افتتاح و عبور از باند غربی منطقه ۲ برقرار می شود، همچنین از جاده چالوس هم یاری گرفته می شود. 

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه از امروز پیمانکاران منطقه یک به منطقه ۲ وارد می‌شوند، گفت: بنیاد ۵۰ درصد سرمایه‌گذاری در آزادراه را برعهده دارد و دولت هم به تعهدات خود عمل کرده است. 

وی تصریح کرد: بخشی از سرمایه‌گذاری بنیاد در این آزادراه از محل عوارض برمی‌گردد که هر میزان درآمد از این محل حاصل شود به مناطق محروم اختصاص می‌یابد.

فتاح با بیان اینکه برای تکمیل ۵۰ درصد منطقه ۲ آزادراه تهران ـ شمال ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: بنیاد ۵۰ درصد تامین مالی این پروژه را بر عهده دارد و برای تهیه سیمان، فولاد و سایر مصالح مورد نیاز از تولیدات بنیاد استفاده می‌کنیم.