شناسهٔ خبر: 77600 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس:

جانمایی زمین ساخت ۱۰۷۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در پردیس/ ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکونی در قطعه زمین ۹۷ هکتاری

سید مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از جانمایی زمین ساخت ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی این طرح ملی در پردیس خبر داد.

هدایت مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از آماده‌سازی سه سایت‌پلان برای این طرح ملی در فازهای، یک، چهار، پنج، ۹ و یازده شهر جدید پردیس خبر داد و گفت: قبل از آغاز طرح اقدام ملی مسکن، ظرفیت جانمایی ما در پردیس هزار و ۲۰۰ واحد بود اما با شروع این طرح از طریق رفع معارض برخی از اراضی و اخذ الحاقیه جدید از کمیسیون ماده پنج، ظرفیتمان به ۱۲ هزار و ۸۰۰ واحد افزایش یافت.

وی، با اشاره به این‌که در حدود ۹ هزار واحد از این تعداد، مربوط به تفاهم‌نامه‌هایی است که با سازمان‌های مختلف انجام داده‌ایم، به توضیح جزییات این قطعات پرداخت و افزود: در فاز چهار شمالی، قطعه زمینی برای ساخت هزار و ۴۳۴ واحد را به تعاونی نیروهای مسلح واگذار کرده‌ایم و زمین دیگری در فاز یک در قالب طرح اقدام به سازمان بازرسی واگذار شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس عنوان کرد: قطعه‌زمینی نیز در فاز پنج داشتیم که پس از رفع معارض به زمین‌های طرح اقدام در پردیس الحاق شد. این زمین نیز استعداد ساخت حدود هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی را دارد. قطعه زمینی موسوم به ۹۷ هکتاری در فاز ۹ و در نزدیکی اتوبان تهران-پردیس داریم که قرارگاه خاتم‌الانبیاء در حال آماده‌سازی آن است و واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی برای سه هزار متقاضی ثبت‌نام شده این طرح در این قطعه ساخته خواهد شد. در فاز ۱۱ نیز قطعه زمینی ۳۰ هکتاری داریم که الحاقیه جدید آن را از طریق کمیسیون ماده پنج اخذ کرده‌ایم؛ این قطعه زمین نیز که استعداد ساخت سه هزار و ۶۸۶ واحد مسکونی را دارد برای ساخت مسکن کارمندان وزارت راه و شهرسازی، قوه قضاییه و نیروهای مسلح در نظر گرفته شده است.

هدایت، مجموع سهمیه پردیس از طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن را ۱۹ هزار واحد خواند و خاطرنشان کرد: برنامه ما در سال ۹۷ و ۹۸ جانمایی زمین برای ساخت ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی بود که محقق شده است و جانمایی زمین برای ساخت سایر واحدهای این طرح نیز در سال ۹۹ انجام خواهد شد.