شناسهٔ خبر: 77612 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه مطرح کرد

برف‌روبی ۳۰۰ محور روستایی در کرمانشاه

کرمانشاه -فریبرز کرمی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از برف‌روبی ۳۰۰ محور روستایی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه، فریبرز کرمی درباره اجرای طرح زمستانی راهداری اظهار داشت: تاکنون ۱۳ هزار و ۷۹۳ کیلومتر برف‌روبی در سطح محورهای مواصلاتی اصلی استان انجام شده است.

وی افزود: تناژ شن و نمک مصرفی در محورهای مواصلاتی اصلی استان پنج هزار و ۷۶۹ بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه یک هزار و ۶۲۶ نیروی راهداری در این مدت ارائه خدمات کرده‌اند، گفت: همچنین ۱۰ هزار و ۱۵۲ ماشین آلات برای برف روبی به کارگیری شده است.

کرمی از انجام ۳۰ مورد ریزش برداری، ۷۸ ساعت کولاک و نجات ۳۷۵ ماشین گرفتار در جاده در سطح محورهای مواصلاتی اصلی استان خبر داد.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ محور روستایی برف روبی شده است، ادامه داد: شمار ماشین آلات درگیر در محورهای روستایی ۳۱۲ مورد و نیروهای بکارگیری شده ۴۵۳ نفر بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه میزان شن و نمک مصرفی بکارگیری شده در محورهای روستایی ۴۰۰ تن بوده است، گفت: همچنین ۸۶۰۰ کیلومتر باند برف روبی در سطح این محورها انجام شده است.