شناسهٔ خبر: 77775 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

ماشین‌آلات و تجهیزات جدید به استان هرمزگان اعزام می‌شود/ احداث پل موقت ۴۵ متری بر روی رودخانه جگین

بازدید رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از اعزام ماشین‌آلات جدید برای تجهیز و تقویت جبهه‌های کاری فعال در ترمیم و بازسازی زیرساخت‌های جاده‌ای آسیب دیده استان هرمزگان خبر داد و گفت: با احتساب ماشین‌آلاتی که تا هفته آینده اعزام می‌شوند،‌ مجموع ماشین‌آلات اعزامی به ۳۵ دستگاه می‌رسد.

عبدالهاشم حسن نیا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به سفر امروز خود به استان هرمزگان اظهار داشت: در جریان این سفر از راه‌ها و ابنیه فنی استان که در مواجهه با سیل اخیر دچار آسیب دیدگی شدند بازدید به عمل آمد.

وی افزود: در بازدید امروز علاوه بر مسیرهایی که هفته گذشته از سوی وزیر راه و شهرسازی مورد بازدید قرار گرفته بود، از چند ‌راه اصلی، روستایی و فرعی آسیب دیده دیگر از  جمله در مسیر شهرستان جاسک، بشاگرد و سایر شهرستان‌ها بازدید شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی هدف از بازدید امروز را ارزیابی و نظارت بر عملکرد اکیپ‌های کاری واقع در مسیر‌های خسارت دیده از سیلاب در استان هرمزگان عنوان کرد و گفت: با توجه به خسارت‌های ناشی از سیلاب در استان هرمزگان، علاوه بر ماشین‌آلاتی که در هفته گذشته به استان اعزام شد،‌ با هدف تجهیز و تقویت جبهههای کاری فعال در ترمیم و بازسازی زیرساخت‌های جاده‌ای آسیب دیده استان تعدادی دیگر تا هفته آینده اعزام می‌شوند که مجموع ماشین‌آلات اعزامی به ۳۵ دستگاه می‌رسد.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به ۳۲۰ میلیارد تومان برآورد اولیه خسارت ناشی از سیل به زیرساخت‌های جاده‌ای استان هرمزگان بیان داشت: پس از پایان بازدید‌های میدانی در مورد نیازها و اعتبارات احتمالی لازم برای استان تصمیم‌گیری می‌شود.

حسن‌نیا از احداث پل خرپایی موقت بر روی رودخانه جگین هرمزگان خبر داد و گفت: این پل به طول ۴۵ متر طراحی و قطعات آن ساخته شده است، تا در نقطه مناسب نصب شود.

وی یادآور شد: تا زمان تکمیل عملیات ساخت پل اصلی مردم می‌توانند از پل موقتی که نصب خواهد شد، برای تردد و عبور و مرور استفاده کنند.  

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بعد از ظهر امروز استان هرمزگان را به مقصد سیستان و بلوچستان با هدف بازدید و ارزیابی از راه‌ها و ابنیه فنی آسیب دیده ترک می‌کند.

گفتنی است، رضا اکبری سرپرست معاونت راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای را در این سفر همراهی می‌کند.