شناسهٔ خبر: 77811 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تاكيد كرد

تمدید مهلت ثبت اطلاعات بانکی مالکان ناوگان سواری کرایه برون شهری تا ۲۰ بهمن ماه 

0002.jpg مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: مالکان حقیقی ناوگان سواری کرایه بین شهری استان تا ۲۰ بهمن ماه جاری فرصت دارند نسبت به ثبت شماره شبای حساب بانکی خود برای بهره‌مندی از سهمیه سوخت اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ایوب کرد با بیان اینکه سهمیه سوخت ناوگان سواری کرایه عمومی بین شهری برای خودروهای تک سوز ماهانه ۷۵۰ لیتر و برای ناوگان دوگانه سوز ۴۵۰ لیتر در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: مالکان حقیقی ناوگان سواری کرایه بین شهری در استان تا مهلت تعیین شده فرصت دارند که برای دریافت سهمیه سوخت بر اساس پیمایش، اطلاعات شماره شبای ناوگان خود را در سامانه اینترنتی smartcard.rmto.ir ثبت کنند.

وی افزود: بعد از تاریخ ذکر شده ثبت اطلاعات امکان پذیر نبوده و سهمیه سوخت برای ناوگان سواری کرایه که در این سامانه ثبت نام ننموده اند اختصاص نخواهد یافت و مسئولیت عواقب آن بر عهده مالک وسیله نقلیه است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ضروری است  شرکت ها، رانندگان و مالکان این دسته از ناوگان، استفاده از اوراق صورت وضعیت مسافری دارای کد رهگیری در کلیه مسیرهای بین شهری و همچنین ثبت اطلاعات شماره شبا در سامانه ذکر شده را، به طور جدی مورد توجه قرار دهند.

کرد با تاکید بر نظارت جدی بر کرایه سواری های عمومی گفت: در صورتی که شهروندان با افزایش قیمت مواجه شدند می‌توانند مراتب را از طریق مراجعه به دفاتر نظارت پایانه های مسافری و ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای در شهرستان های استان و یا مراجعه به این اداره کل و همچنین سامانه تلفنی ۱۴۱ اطلاع رسانی کنند تا با رسیدگی شکایات و گزارش های دریافتی در کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲ با رانندگان متخلف برخورد قانونی انجام شود.

گفتی است، در حال حاضر حدود ۵۰۰ دستگاه سواری کرایه بین شهری در استان سیستان و بلوچستان تحت پوشش ۳۱ شرکت مشغول فعالیت هستند.