شناسهٔ خبر: 77921 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

اطلاعیه "هما"

هواپیمای پرواز ۲۸۳ کرمانشاه از باند خارج نشده است

هواپیمایی ایران ایر هما فرودگاه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" با صدور اطلاعیه‌ای، خروج پرواز تهران-کرمانشاه از باند را تکذیب و علت خروج هواپیما از سطوح پروازی را دید کم و پوشیده شدن سطوح پروازی از برف عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در اطلاعیه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" آمده است: کاهش دید و پوشیده شدن محوطه پارگینگ فرودگاه به دلیل بارش برف و کولاک، علت ورود چرخ جلو هواپیما به محوطه چمن پارکینگ بوده است.

به اطلاع می‌رساند صبح امروز (۱۲ بهمن ماه سال جاری) پرواز ۲۸۳  "هما" از تهران به مقصد کرمانشاه، پس از نشستن هواپیما در باند فرودگاه کرمانشاه، به دلیل برف و کولاک شدید، در زمان ورود به محوطه پارگینگ به جهت پوشیده بودن محوطه  از برف و به علت کم شدن دید به حداقل ممکن، هنگام خروج هواپیما از باند و ورود به پارکینگ، چرخ جلوی هواپیما وارد چمن کنار پارگینگ می شود که بر همین اساس خبر خروج هواپیما از باند فرودگاه تکذیب می‌شود.

گفتنی است مسافران به سلامتی از هواپیما پیاده شدند و هواپیما بعداز بازرسی‌های لازم توسط متخصصان مهندسی و تعمیرات "هما" پروازهای بعدی خود را ادامه خواهد داد.