شناسهٔ خبر: 78147 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به استان فارس؛

عملیات اجرایی ۱۸۰۰ واحد طرح اقدام ملی تولید مسکن آغاز شد/ اختصاص زمین های مرغوب به طرح اقدام ملی مسکن فارس

مسکن مهر لارستان - فارس با حضور وزیر راه و شهرسازی در استان فارس ، عملیات اجرایی ۱۸۰۰ واحد مسکن طرح اقدام ملی تولید مسکن در استان فارس آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات ۱۸۰۰ واحد طرح اقدام ملی تولید مسکن در استان فارس(۱۲۰۰ واحد در لارستان و ۶۰۰ واحد در فارس) گفت: ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی تولید مسکن در کشور تا سال ۱۴۰۰ به متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهد شد.

وی افزود: در طرح اقدام ملی تولید مسکن اتفاق های بسیار خوبی افتاده است. اولاً کل زمین هایی که برای این طرح انتخاب شده زمین های مرغوب است یعنی زمینهایی است که در بافت شهر قرار دارد و از تاسیسات زیربنایی و خدمات شهری برخوردار است.

محمد اسلامی اضافه کرد: نکته مهم دیگری که در این طرح وجود دارد اینکه سهم مردم در آن حداکثر است و در خیلی از شهرها زمین را بر اساس ثبت نامی که انجام دادیم و تشخیص داده شده که افراد واجد شرایط هستند زمین را به صورت فردی و گروهی به آنها خواهیم داد که خودشان با نظارت سازمان های نظام مهندسی در استان ها ساختمان های خود را احداث کنند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موارد فوق افزود: از این طریق یک نهضت خانه سازی در کشور شکل گرفته و امیدواریم شتاب بیشتری بگیرد.

وی گفت: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر این طرح بر عهده بنیاد مسکن و در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر دستگاه ها و شرکت های گوناگون طرف قرارداد ما هستند.