شناسهٔ خبر: 78231 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل راه آهن خبر داد:

پیش فروش ۴۵۹ هزار بلیت قطار نوروزی در شش روز/ امضا تفاهم نامه با ایران‌خودرو برای تامین قطعات ناوگان حمل‌و‌نقل ریلی

سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن از پیش فروش ۴۵۹ هزار بلیت قطار نوروزی در شش روز خبر داد و گفت: نسبت سال گذشته شاهد افزایش ۱۰ درصدی فروش بلیت قطار و ۹ درصدی فروش اینترنتی هستیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن در مراسم بهره برداری از ۵۶ پروژه حمل و نقل ریلی در دهه فجر اظهار داشت: این پروژه‌ها در حوزه‌های ارتباطات و علائم الکتریکی، ارتقا ایمنی و هوشمندسازی اجرا شده که امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: از جمله اقدامات دیگر می توان به احداث خطوط دوم و فرعی و بازسازی و بهسازی خطوط اشاره داست، که باعث افزایش سیر قطار‌ها و ارتقا ایمنی می‌شود.  

مدیرعامل راه آهن در ادامه از بهره‌برداری خطوط عریض در راه آهن اینچه برون خبر داد.  

معاون وزیر راه و شهرسازی سپس به پروژه‌های خدمات ریلی اشاره کرد و گفت: اقدامات بسیار خوبی در حوزه خدمات ایستگاهی انجام شده است و از آنجایی که ۵۰ درصد قطارها به سمت مشهد مقدس سیر می کنند، لذا ما خادم امام رضا نیز محسوب می‌شویم.

وی در ادامه از بهره برداری مرکز تعمیرات لکوموتیو در مشهد خبر داد و گفت: این اقدام باعث صرفه‌جویی اقتصادی و ارتقا کیفیت خدمات مسافری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در شش روز گذشته، ۴۵۹ هزار بلیت قطار نوروزی ۹۹ پیش فروش شده که ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده و سبب رشد ۹ درصدی خرید اینترنتی بلیت قطار شده است.

رسولی در ادامه از امضا تفاهمنامه همکاری میان شرکت راه آهن و شرکت ایران خودرو برای تامین قطعات مورد نیاز ناوگان حمل و نقل ریلی خبر داد.