شناسهٔ خبر: 78346 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی خبر داد

بازگشایی راه ارتباطی بیش از ۱۰۰ روستا از شب گذشته تاکنون

برفروبی از شب گذشته تاکنون راه ارتباطی بیش از ۱۰۰ روستا با تلاش شبانه روزی راهداران بازگشایی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اعلام این خبر گفت: طی چند روز گذشته با بارش شدید برف و کولاک در اغلب محورهای ارتباطی آذربایجان غربی راه ارتباطی بیش از ۴۰۰ روستا مسدود شده بود که این رقم شب گذشته به ۳۰۰ روستا رسیده بود. از شب گذشته تاکنون راه ارتباطی ۱۰۰ روستا بازگشایی شده و عملیات بازگشایی مابقی محورهای روستایی نیز در حال انجام است.

ارسلان شکری ادامه داد: در حال حاضر وضعیت جوی محورهای مهاباد – سردشت، مهاباد – بوکان، ماکو - آواجیق و خوی – چالدران کولاکی بوده و محورهای ایرانخواه – تکاب و دندی – تکاب به علت کولاک و عدم دیدکافی مسدود است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تردد در محورهای ارتباطی مسدود شده ممنوع است، یادآور شد: ضروری است مردم از هرگونه سفر غیرضروری به محورهای دارای کولاک اجتناب کرده و در صورت ضرورت از ایمنی وسایل نقلیه اطمینان حاصل کرده و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اظهار کرد: اولویت در بازگشایی محورهای ارتباطی مربوط به راه‌های اصلی و شریانی بوده و سپس عملیات برفروبی در راه‌های فرعی و روستایی انجام می شود و تلاش می شود تا بیست و چهار ساعت آینده کلیه راه‌های روستایی مسدود شده بازگشایی شوند.