شناسهٔ خبر: 78364 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

جانشین رئیس قرارگاه حمل‌ونقل و راهداری زمستانی کشور:

امکان تردد در آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت فراهم شد/ مردم برای سفر به گیلان تا اعلام بازگشایی رسمی هر دو محور صبر کنند

جاده برف جانشین رئیس قرارگاه حمل‌ونقل و راهداری زمستانی کشور با بیان اینکه « امکان تردد و عبور خودروها در هر دو لاین رفت و برگشت آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت فراهم است» گفت: مردم برای استفاده از این دو مسیر تا زمان اعلام بازگشایی رسمی صبر کنند.

رضا اکبری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت در پی تلاش شبانه روزی راهداران در این دو محور اظهار داشت: در حال حاضر امکان تردد و عبور خودروها در هر دو  محور برقرار است.

وی افزود: البته به طور رسمی اعلام بازگشایی نشده است. زیرا در مقاطعی از مسیر رفت و برگشت محدوده امام زاده هاشم دپو برف انجام شده است و چهار اکیپ‌ راهداری در حال جمع‌آوری و پاکسازی این برف‌ها در هر دو سمت هستند.

جانشین قرارگاه حمل‌ونقل و راهداری زمستانی کشور تصریح کرد: به رغم اینکه امکان تردد خودرو در هر دو سمت رفت و برگشت در هر دو محور وجود دارد اما به منظور جلوگیری از ایجاد بار ترافیکی مضاعف در حال پاکسازی کامل دپو‌های برف  در هر دو جاده هستیم.

اکبری بیان داشت: تا ساعاتی دیگر بازگشایی رسمی هر دو مسیر اعلام می‌شود و  مردم می‌توانند از این دو محور استفاده کنند. اما هم اکنون فقط خودروهایی که در آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت قرار دارند می‌توانند عبور کنند.  

وی یادآور شد: طی روز گذشته ۱۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری از استان زنجان، ۱۵ دستگاه از استان قزوین و ۱۵ دستگاه از مازندران،‌ همدان، قم و تهران برای بازگشایی آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت اعزام شد. البته چند دستگاه ماشین‌الات راهداری نیز بر اساس پیش‌بینی و برنامه‌ریزی از چند روز قبل از شروع بارش‌ها به این دو محور اعزام شد.

گفتنی است، قرارگاه حمل‌‌ونقل و راهداری زمستانی کشور با ابتکار سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای امسال تشکیل شد که ریاست شورای سیاست‌گذاری آن بر عهده محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، ریاست قرارگاه بر عهده عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری است. همچنین رئیس قرارگاه دو جانشین دارد که رضا اکبری سرپرست معاونت راه‌های روستایی و فرعی و حیدر مطاعی معاون راهداری سازمان مسئولیت آن را برعهده دارند.