شناسهٔ خبر: 78498 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان در همایش طرح اقدام ملی مسکن

گردش مالی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی طرح اقدام ملی مسکن/امضای ۳ تفاهم نامه به منظور تسهیل تولید مسکن

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان ضمن اعلام رونمایی از سامانه املاک و اسکان از امضای سه تفاهم نامه با وزارت کشور، سازمان نظام مهندسی ساختمان و شرکت تهاتر ایرانیان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در همایش طرح اقدام ملی مسکن از امضای سه تفاهم نامه در همایش امروز به منظور تسهیل در اجرای طرح اقدام ملی برای تولید مسکن خبر داد.

معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه امروز روز کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی است، گفت: تقارن روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی با همایش طرح اقدام ملی، خدمات بزرگ وزارتخانه راه و شهرسازی را در تولید مسکن به نمایش می گذارد.

محمودزاده یادآور شد: بدون در نظرگرفتن قیمت زمین، طرح اقدام ملی مسکن بیش از ۱۰۰ هزارمیلیاردتومان گردش مالی ایجاد می کند. علاوه بر آن اجرای طرح اقدام ملی در ایجاد اشتغال، رونق صنعت و رونق اقتصادی تاثیری بسزا دارد.

وی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن به نقش مهندسان و جامعه مهندسی اشاره کرد و افزود: امروز با حضور اصحاب رسانه و مسئولان سامانه املاک و اسکان رونمایی می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از امضای سه تفاهم نامه با وزارت کشور در موضوع تخفیف و تسهیل در صدور پروانه ساخت، با سازمان نظام مهندسی ساختمان برای ارایه خدمات مهندسی، با رشرکت تهاتر ایرانیان برای تامین مصالح خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌های امضا شده در مجموع موجب کاهش ۲۵ درصدی قیمت تمام شده مسکن برای متقاضیان طرح اقدام ملی است. 

محمودزاده یادآور شد: در مرحله‌ اول ثبت نام ۲۴۰ هزار  ثبت نامی داشتیم و ۵۸ درصد واجد شرایط انتخاب شدند که استان‌های اردبیل و خراسان جنوبی بیشترین ثبت نامی ‌ها و سمنان و خراسان شمالی جزو کمترین ثبت نامی‌ها بودند.