شناسهٔ خبر: 78692 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

اداره کل راه آهن اصفهان از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع کرونا خبر داد

۶ بار ضدعفونی محیط قطارها در روز/ ضدعفونی قبل از هر بار مسافرگیری/ تردد مسافران چینی نداشتیم

راه اهن اصفهان، برای جلوگیری ازشیوع ویروس کرونا روزانه۶ نوبت محیط قطارها ضدعفونی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن اصفهان ، سیدرضا سادات حسینی در خصوص شیوع ویروس کرونا و تمهیدات بهداشتی برای مقابله با این بیماری در راه آهن اصفهان،اظهار کرد: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور ایستگاه راه آهن اصفهان و سالن مسافری آن روزانه ۶ نوبت با مواد ضدعفونی شستشوی کامل می شود. 

وی افزود: از سوی دیگر تمام سالن های قطار مسافری بعد از هر سرویس، قبل از مسافرگیری و زمان تخلیه مسافر به طور کامل ضدعفونی می شوند.

مدیر کل راه آهن استان اصفهان تاکید کرد: اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا از ۱۷ بهمن ماه تاکنون در حال انجام است، همچنین یک پزشک متخصص بهداشت محیط، نکات مورد نیاز را بعد از بازدید از ایستگاه راه آهن، سکوها، واگن ها و محیط اداری آن گوشزد و موارد ایراد رفع شد. 

حسینی با اشاره به نوع محلول برای ضدعفونی ایستگاه های راه آهن و قطارها، گفت: بهترین محلول بنا بر توصیه وزارت بهداشت، محلول رقیق شده وایتکس است که با آن کل محیط در هر نوبت شستشو می شود.

وی در خصوص تردد مسافران از اصفهان در ایستگاه قم و برعکس نیز، توضیح داد: اصفهان به طور مستقیم قطار به مقصد قم ندارد مسیر حرکت به سمت تهران است و از صد درصد مسافران، شاید یک درصد آنها در ایستگاه نزدیک قم تخلیه می شوند.  

حسینی تاکید کرد: طی چند روز گذشته در پی شیوع ویروس کرونا در قم هیچ موردی در این خصوص نداشته ایم و خروجی مسافران به سمت قم و بیشتر در مسیر تهران بوده است. 

وی با بیان اینکه در شهر قم ایستگاه خروجی راه آهن نداریم، گفت: مسافران قم در ایستگاه محمدیه در ۲۵ کیلومتری این شهر پیاده می شوند. 

مدیرکل راه آهن استان اصفهان تاکید کرد: تمام ایستگاه های مسافربری و باری راه آهن از سوی کارشناسان راه آهن مورد بررسی قرار می گیرد، همچنین پاکسازی و ضدعفونی به صورت روزانه در چند نوبت انجام می پذیرد. 

وی در خصوص تردد مسافران خارجی از جمله چین از طریق راه آهن اصفهان، گفت: اصفهان در این مدت به هیچ عنوان تردد مسافر چینی و خارجی نداشته است.