شناسهٔ خبر: 78713 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان اعلام کرد

پایش سلامت رانندگان بخش عمومی/ صدور بیش از ۹ هزار کارت سلامت در سیستان و بلوچستان

اتوبوس مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ۹ هزار و ۶۶۶ کارت سلامت در ۱۱ ماهه سال جاری برای رانندگان حمل و نقل عمومی مسافری و باری این استان صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و  نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ایوب کرد با بیان اینکه در حال حاضر ۶ مركز تخصصی طب كار در استان جهت انجام معاینات پزشكی رانندگان ناوگان مسافری و باری زیر نظر این اداره كل مشغول به فعالیت هستند، اظهار داشت: در این مراكز آزمایشاتی از قبیل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، روانشناسی، معاینات پزشكی بالینی فرد نظیر فشار خون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قند خون، چربی خون و غیره جهت بررسی سلامت رانندگان انجام می شود.

وی ادامه داد: با توجه به الزامي بودن داشتن كارت هوشمند برای فعاليت حرفه اي در بخش حمل و نقل جاده اي، اخذ كارت صحت و سلامت از جمله شرايط دريافت كارت مذكور محسوب می شود.

کرد بیان کرد: رانندگان ناوگان باری و مسافری سیستان و بلوچستان براي اخذ كارت سلامت بايد با در دست داشتن صرفا معرفی نامه از مراکز صدور کارت هوشمند به مراکز طب کار سلامت شغلی رانندگان استان واقع در شهرهای زاهدان، زابل، سراوان، ایرانشهر و چابهار مراجعه کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از راه اندازی مرکز طب کار ویژه سنجش سلامت شغلی رانندگان در زابل خبر داد و افزود: به منظور خدمات دهی مطلوب به رانندگان منطقه سیستان مرکز طب کار جدیدی در اسفندماه جاری در زابل راه اندازی شده است.

کرد تشخيص رانندگان فعال از غير فعال و جلوگيري از فعالیت افراد فاقد صلاحیت به عنوان راننده بخش حمل و نقل عمومی را از جمله مزایای کارت هوشمند رانندگان عنوان کرد و افزود: مدت اعتبار كارت هوشمند رانندگان از  زمان صدور و یا تمدید یکسال است و رانندگان بايد قبل از پايان يافتن اعتبار  نسبت به تمديد آن اقدام كنند.