شناسهٔ خبر: 78719 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح منطقه یک آزادراه تهران-شمال

دستور رییس جمهور برای اتمام باند رفت منطقه دو تا پایان دولت/ رفع دغدغه مردم برای سفر به شمال/ رکورد ساخت بزرگراه در سال جاری شکسته شد/ تکمیل ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی در سال جاری

محمد اسلامی امروز سراسر کشور به کارگاه راهسازی تبدیل شده است و همه پروژه ها فعال هستند. البته رییس سازمان برنامه و بودجه به صورت ویژه از پروژه های وزارت راه و شهرسازی حمایت می کند که جای قدردانی دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در مراسم افتتاح منطقه یک آزادراه تهران-شمال اظهار داشت: رفتن به شمال همواره برای مردم بسیار پر دغدغه و پر زحمت بوده است و امیدوارم با دستور رییس جمهور باند رفت منطقه دو در دولت دوازدهم به اتمام برسد. همچنین در حال ساخت ۱۵ کیلمتر باند دوم از مرزن آباد به سمت دزدبن هستیم. هر چند قسمت اصلی کوتاهی منطقه یک است که۶۰ کیلومتر مسیر را کوتاه و ۱.۵ ساعت صرفه جویی زمانی دارد.

وی افزود: با بهره برداری از منطقه یک آزادراه تهران-شمال مصرف ۸۶ میلیون لیتر بنزین در سال کاهش می یابد.

اسلامی بیان داشت: امروز سراسر کشور به کارگاه راهسازی تبدیل شده است و همه پروژه ها فعال هستند. البته رییس سازمان برنامه و بودجه به صورت ویژه از پروژه های وزارت راه و شهرسازی حمایت می‌کند که جای قدردانی دارد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تا پایان دولت با همین حمایت صورت گرفته، ۵۸۵ کیلومتر به آزادراه های کشور اضافه خواهیم کرد که ۳۵ درصد طول آزادراه های کشور افزایش می یابد.

اسلامی در ارتباط با توسعه زیربناهای حمل و نقل به موضوع برطرف کردن مناطق آسیب پذیر از لحاظ حجم ترافیک و حوادث جاده ای اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۷۳۲ کیلومتر به شبکه بزرگراهی کشور اضافه شده است که یک رکورد محسوب می شود.

وی با اشاره به ساخت و توسعه راه های روستایی گفت: از تاریخ وعده ما تا امروز ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است و ۱۰۰۰ کیلومتر دیگر در دست اجرا قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: به محض اینکه هوا مساعد شود عملیات اجرایی در جهت محرومیت زدایی و رفع دغدغه های روستانشینان آغاز می شود.

وی در ادامه از آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی، سعیدی کیا که در این سال ها پیشرفت پروژه را به ۸۰ درصد رساندند و همچنین محسن رفیق دوست، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، شرکت های پیمانکار و مشاور قدردانی کرد.