شناسهٔ خبر: 78739 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری استان مرکزی تاثیر بارش ها بر وضعیت ترافیکی راه های استان را تشریح کرد

لایروبی ۳۷۰۰ دهنه پل و بازگشایی مسیل‌ها توسط راهداران از ۱۰ روز قبل/ آماده‌باش ۳۰۰ نیرو در ۳۵ راهدارخانه/ سرویس پمپ‌‌‌های زیرگذرها و تخلیه چاهک‌ها/ تقسیم استان به ۴ منطقه عملیاتی/ ترافیک روان و عادی در استان

علی زندی فر مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به آماده‌باش ۳۰۰ نیروی راهدار در سطح این استان برای مواجهه با بارش‌های شدید، گفت: تدابیر لازم از روزهای گذشته اتخاذ شده است.

علی زندی‌فر، مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به این‌که بارش باران از روز دوشنبه، پنجم اسفندماه در سراسر استان آغاز شده است، گفت: از ساعت ۲۰ شامگاه دوشنبه، تاکنون، بارش باران به‌صورت مستمر و نسبتا شدید در استان ادامه داشته است و در محور، اراک-بروجرد، مه‌گرفتگی و ازنا-شازند، بارش شدید باران، ادامه دارد. 

او، با بیان این‌که، استان را به چهار منطقه عملیاتی تقسیم و معاونان اداره‌کل راهداری استان را مسوول هر یک از این مناطق، کرده‌ایم، افزود: جریان ترافیکی در محورهای استان، هم‌اکنون عادی و روان است و مشکل خاصی در عبور و مرور در سطح محورهای مواصلاتی، وجود ندارد.

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان مرکزی، عنوان کرد: از ۱۰ روز پیش، همکاران راهدار را مامور لایروبی ۴۶۰ پل که شامل ۳۷۰۰ دهنه می‌شود، کرده‌ایم که در این مدت، تمام این دهنه‌ها، لایروبی و مسیل‌های موجود، بازگشایی شده است. همچنین پمپ‌های ۱۲ زیرگذر را بازرسی و چکاپ و چاهک‌های آن‌ها را تخلیه کرده‌ایم.

او افزود: از دو شب گذشته نیز ۲۵۰ عدد از ماشین‌آلات سبک و سنگین راهداری و ۳۰۰ تن از همکارانمان در ۳۵ راهدارخانه سطح استان به‌صورت آماده‌باش درآمده‌اند.

زندی‌فر با اشاره به این‌که سال گذشته نیز در استان شاهد وقوع سیل بودیم، خاطرنشان کرد: خوشبتختانه پارسال نیز با تلاش‌های نیروهای راهداری، کم‌ترین خسارت‌ها متوجه محورهای اصلی استان شد.

او گفت: در صورتی‌که بارش‌ها شدیدتر از وضعیت کنونی شود، احتمال آب‌گرفتگی قسمت‌هایی از محور اراک-تهران وجود دارد که البته مسیر جایگزین از هم‌اکنون برای این محور نیز در نظر گرفته شده و با پلیس و ستاد مدیریت بحران استان نیز هماهنگی‌های لازم را در این خصوص انجام داده‌ایم تا اگر وضعیت اضطراری در محور اراک-تهران پیش آمد، با هدایت ترافیک این محور به مسیر جایگزین روند تردد را مدیریت کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان مرکزی، همچنین خاطرنشان کرد: ممکن است در صورت تشدید و تداوم بارندگی‌ها برخی از محورهای روستایی استان در مناطق "خنداب" و "کمیجان" دچار مشکلاتی شوند؛ اما برای حل کردن این مشکل نیز، باکس‌های لوله به تعداد کافی برای ادارات راهداری استان ارسال شده و تعدادی نیز در محل اداره‌کل ذخیره شده است.