شناسهٔ خبر: 78786 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات خبر داد

جهاد راهداران در سه جبهه برای مقابله با سیل، کولاک و طوفان شن/ آزادراه زنجان-قزوین باز شد/ سقوط ۱۹ بهمن پس از انسداد محور کرج-چالوس/ استقرار ۲۸۸ دستگاه ماشین آلات در استان لرستان

مسدود شدن جاده چالوس بر اثر سیل و ریزش کوه مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از فعالیت راهداران در سه جبهه برای مقابله در برابر سیل، کولاک و طوفان شن در اقصی نقاط کشور خبر داد و گفت: آزادراه زنجان-قزوین طبق اطلاعات به دست امده از ادارات کل استانی تا یک ساعت دیگر برای تردد مردم بازگشایی می‌شود.

محمد رودباری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات راهداران در سه جبهه کولاک، طوفان شن و سیل در نقاط مختلف کشور اظهار داشت: از عصر روز گذشته محور‌های کرج-چالوس و هراز بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی و با پیشنهاد سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به پلیس راه راهور ناجا بسته شده است.

وی افزود: محور هراز با کولاک شدید درگیر است و  تاکنون حدود ۱۹ ریزش بهمن در  محور کرج-چالوس رخ داده است و بنا به دلیل همین تصمیم مشکلی برای هموطنان رقم نخورد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به انسداد در آزادراه زنجان-قزوین بیان داشت: در محدوده ۲۰ کیلومتری از رفت و برگشت آزادراه زنجان-قزوین برف و کولاک بسیار شدید وجود داشت که باعث اختلال در دید افقی شده بود از بعد از ظهر امروز برای تردد مردم بازگشایی شد.

رودباری به وضعیت راه‌های لرستان اشاره کرد و گفت: از عصر دوشنبه ترافیک محلی در محور خرم‌آباد-پل‌دختر نیز ممنوع شد. محور پلدختر-کوهدشت نیز به علت آب گرفتگی  و محور الیگودرز به شول‌آباد به دلیل ایمنی به همراه قسمتی از محور خرم آباد-الشتر به دلیل آب‌ گرفتگی مسدود هستند. البته تردد از جاده عبوری داخل روستا امکان پذیر به جای محور خرم آباد-الشتر امکان پذیر است.

وی ادامه داد: محور حمیل-ایلام به علت ریزش کوه، محور انار به یزد به دلیل طوفان شن و محور اندیکا به تاراز به علت بالا آمدن آب رودخانه فعلا مسدود است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌الات سازمان راهدارای و حمل‌ونقل جاده‌ای بیان داشت: در حال حاضر شاهد بارش برف و باران در برخی از استان‌های اردبیل، ایلام، ‌ کردستان، لرستان، ‌همدان، زنجان،   قزوین، البرز، تهران، سمنان، مازندران، گلستان، ‌ خراسان شمالی و خراسان رضوی هستیم. به علاوه استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، ‌خوستان، بوشهر کهگیلویه و بویر احمد، ‌ فارس، یزد و مرکزی درگیر بارش باران هستند.

رودباری با اشاره به تجهیز ماشین آلات راهداری صورت گرفته برای استان لرستان یاد‌آور شد: علاوه بر ماشین‌آلات متعلق به اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان، ۱۱ دیستگاه روز گذشته و ۹ دستگاه امروز اعزام شد که مجموع ماشین‌الات تحت اختیار استان ۲۸۸ دستگاه است و تاکنون به همراه ۴۰۰ نیروی راهداری ۹۵ مورد ریزش برداری و رانش برداری انجام گرفته است.