شناسهٔ خبر: 78924 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد

تقاضای ۵۳ شرکت برای سرمایه گذاری در بندر چابهار/ بازدید ۱۷۰ هیات داخلی و خارجی از بزرگترین بندر اقیانوسی کشور

چابهار مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از تقاضای ۵۳ شرکت برای سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بهروز آقایی در این خصوص گفت: با توجه به موقعیت استراتژیک بندر چابهار و اهمیت و جایگاه ویژه این بندر در مبادلات ایران با سایر کشورهای منطقه از ابتدای امسال ۱۷۰ هیأت متشکل از سرمایه گذاران داخلی و خارجی و مقام های کشوری و لشکری از این بندر بزرگ اقیانوسی بازدید کردند.

وی با اشاره به مزیت دسترسی بندر چابهار به آب های آزاد بین المللی و گرایش بخش خصوصی داخلی و خارجی به حضور در این بندر اظهار کرد: این بازدیدها به ارائه ۵۳ درخواست سرمایه گذاری و انعقاد ۷ قرارداد به ارزش ۴۰۸ میلیارد تومان منجر شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: از جمله پروژه های سرمایه گذاری امسال این بندر می توان به احداث انبار سرپوشیده با مساحت بیش از ۲۷ هزار متر مربع و ظرفیت سالانه ۷۲۰ هزار تن اشاره کرد.

آقایی ادامه داد: احداث ۲ باب مخازن فرآورده های نفتی در مجموع با مساحت ۳۴ هزار مترمربع و ظرفیت سالانه بیش از ۷۵۰ هزار تن از دیگر قراردهای مهم منعقد شده این اداره کل با سرمایه گذاران بخش خصوصی در سال ۹۸ است.