شناسهٔ خبر: 78985 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

جمع آوری افزون بر ۱۷ هزار متر مکعب ماسه بادی از سطح محورهای مواصلاتی سیستان

ماسه روبی سیستان (6).jpg سرپرست اکیپ راه سازی و راهداری وحدت سیستان از حمل و جمع آوری ۱۷ هزار و ۹۱ متر مکعب ماسه بادی از سطح محورهای مواصلاتی این منطقه در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، رحمت الله نارویی اظهار داشت: راهداران همه ساله با توجه به بروز توفان های شن در منطقه اقدام به پاکسازی محورهای مواصلاتی از ماسه بادی می کنند به طوری که علاوه بر جمع آوری و حمل افزون بر ۱۷ هزار متر مکعب ماسه بادی، مجموعاً سطحی برابر با ۲۷۰ هزار و ۴۲ متر مربع از جاده های حوزه سیستان در این مدت ماسه روبی شده است.

وی افزود: نیروهای این اکیپ در سال جاری افزون بر ۱۵ کیلومتر روکش ماسه آسفالت سرد، مجموعاً ۶ هزار و ۹۲۰ متر مربع لکه گیری محورهای مواصلاتی و ۹۵۸ کیلومتر تسطیح و رگلاژ مسیر شنی و خاکی روستایی را انجام داده اند.

سرپرست اکیپ راه سازی و راهداری وحدت سیستان نصب ۴۲ سرعت گیر و ۴۴ چراغ چشمک زن، انجام ۱۹ مورد ایمن سازی مدارس حاشیه جاده ها، ترمیم ۲ هزار و ۳۰۰ متر راه انحرافی، جوشکاری ۳۹۶ عدد بادبند پل لخشک را از دیگر اقدامات این اکیپ در شمال استان ذکر کرد.

گفتنی است، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان ارائه بخشی از خدمات خود را در قالب اکیپ های راهداری و راهسازی چهارگانه تفتان خاش، توحید زاهدان، رسالت سراوان و وحدت سیستان در سال جاری اجرایی کرده است که این امر به عنوان ابتکار این اداره کل و مصداق بارز التزام عملی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از تمامی امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی، تأثیر بسزایی در افزایش سرعت و کاهش هزینه های مرتبط داشته است.