شناسهٔ خبر: 78988 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

تکمیل ۱۴ بیمارستان با ۲۵۲۷ تخت در سال ۹۸ / رعایت مهندسی‌سازی و مقاومت بیمارستان‌ها در برابر زلزله

محمد جعفر علیزاده مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی تعداد بیمارستان‌های تحویل شده و آماده تحویل را در سراسر کشور و طی سال‌های ۹۷ و ۹۸، ۱۴ بیمارستان با ۲۵۲۷ تخت بیمارستانی برشمرد.

محمدجعفر علیزده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بیمارستان های تحویلی و آماده تحویل را در سال۹۷ و تا پایان سال مالی ۹۸، ۱۴ بیمارستان در سراسر کشور عنوان کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: در سال‌ ۹۷ و تا پایان سال مالی ۹۸، ۱۴ بیمارستان در سراسر کشور با ۲۵۲۷ تخت تحویل شده است. 

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی پروژه‌های تحویل شده در سال ۹۸ را به بهره‌بردار، ۶ بیمارستان برشمرد و در بیان جزییات آنها اعلام کرد: بیمارستان بروجن با ۲۳۷ تخت، بیمارستان بهشهر با ۲۲۰ تخت، بیمارستان پاوه با ۹۰ تخت، بیمارستان جایگزین زرند با ۱۴۹ تخت، بیمارستان سراوان با ۲۲۲ تخت، بیمارستان تالش با ۲۳۲ تخت با مجموع ۶ بیمارستان و ۱۱۵۰ تخت از جمله بیمارستان های تحویل شده در سال ۹۸ است.

علیزاده لیست بیمارستان‌های قابل‌تحویل در سال مالی ۹۸ را نیز ۸ بیمارستان با ۱۳۷۷ تخت برشمرد. وی گفت: بیمارستان سقز با ۲۳۵ تخت، بیمارستان جایگزین لنگرود با ۱۴۳ تخت، بیمارستان جایگزین شهیدرجایی گچساران با ۱۴۲ تخت، بیمارستان تکاب با ۹۰ تخت، بیمارستان تویسرکان با ۱۵۴ تخت، بیمارستان جهرم با ۲۴۳ تخت و بیمارستان آموزشی ۱۵ خرداد مهدی شهری با ۹۷ تخت، و بیمارستان آموزشی تربیت حیدریه با ۲۷۳ تخت از جمله بیمارستان‌هایی است که تقریبا به مراحل نهایی رسیده است و در سال مالی ۹۸ تحویل می‌شود.

وی تصریح کرد: بیمارستان‌ها با اصول مهندسی سازی و مقاوم در برابر زلزله احداث شده‌اند.