شناسهٔ خبر: 79205 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

ورود ناوگان مسافری بین شهری به سیستان و بلوچستان ممنوع شد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان.jpg مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ورود ناوگان مسافری بین شهری به مقصد این استان تا اطلاع ثانوی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ایوب کرد افزود: با توجه به همه گیری بیماری کرونا در تمام نقاط کشور و لزوم پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس با هدف کنترل سریعتر آن، با پیگیری های به عمل آمده و بر اساس مصوبه استانداری از ورود ناوگان مسافری به استان جلوگیری می شود.

وی بر پرهیز از انجام سفرهای غیر ضروری توسط شهروندان تاکید کرد و افزود: همچنین از ۲۳ اسفندماه نیز بر اساس تصمیم ستاد مقابله با بیماری کرونا، پایانه های مسافری زاهدان، زابل، سراوان و چابهار به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

مدیر کل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به بسته شدن مرز میرجاوه از سوی کشور پاکستان از ۲۶ اسفند ماه، ضروری است اعزام ناوگان حامل بار صادراتی و ترانزیتی از مبدا نقاط مختلف کشور به سمت این مرز از هم اینک انجام نشود تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری به عمل آید.

وی با بیان اینکه تردد کامیون های حامل بار داخلی در استان و کشور طبق روال سابق بلامانع است و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد، گفت: نظارت لازم در خصوص تامین کامیون جهت حمل کالاهای اساسی و مصرفی، توسط دستگاه های ذیربط صورت می پذیرد.

کرد در پایان از روال عادی مبادلات مرزی کالا در پایانه مرزی میلک خبر داد و افزود: در خصوص تردد مسافری نیز، صرفاً در حال حاضر خروج اتباع کشور افغانستان از مرز میلک مجاز است.

 

.