شناسهٔ خبر: 79322 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خبر داد

ادامه همکاری های ایران و چین در بخش هوایی پس از شکست کرونا

کربلایی گسترش همکاری ها در حوزه حمل و نقل هوایی در دیدار نماینده ویژه مدیرعامل هواپیمایی چایناساترن با رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد مهدی کربلایی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران و چین از دیرباز در عرصه های گوناگون اقتصادی همکاری های گسترده دارند.

وی عنوان کرد: یکی از این عرصه‌ها، حوزه حمل و نقل هوایی است و با وجود اینکه در سال‌های اخیر همکاری‌ها در این حوزه رو به توسعه بوده اما ظرفیت دو طرف این امکان را می دهد تا همکاری‌های دوجانبه برای انتقال بار و مسافر افزایش یابد.

کربلایی گفت : هرچند در حال حاضر با هدف جلوگیری از گسترش شیوع بیماری کرونا شاهد لغو پروازهای مسافری بین ایران و چین هستیم اما بدون تردید پس از شکست این ویروس، فصل جدیدی از همکاری‌ها میان دو کشور در صنعت حمل و نقل هوایی آغاز خواهد شد و آمادگی داریم تا در آن زمان امکانات و زیرساخت های لازم برای گسترش همکاری‌ها در این حوزه را در اختیار شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و چینی قرار دهیم.

وی ادامه داد: زیرساخت‌های فرودگاهی ایران برای گسترش همکاری‌ها در صنعت حمل و نقل هوایی مناسب است و آمادگی داریم تا پس از غلبه بر بیماری کرونا پروازهای مسافری خود به ایران را از سر بگیریم.

گفتنی است، هواپیمایی چایناساترن با ناوگانی بیش از ٦٠٠ فروند هواپیما به ٢٢٤ نقطه در ٤٠ کشور جهان پرواز دارد.