شناسهٔ خبر: 79487 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی:

بارش باران از شنبه در بیشتر مناطق غربی/ یکشنبه، شمال‌شرق و نیمه‌جنوبی بارانی می‌شود/ از فردا مناطقی از خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد شد

امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی کشور

امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به تشریح آخرین نقشه‌های هواشناسی و وضعیت آب و هوای کشور پرداخت و گفت: امروز و فردا در غرب استان‌های واقع در دامنه جنوبی زاگرس مرکزی و جنوبی و مناطقی از شمال‌غرب کشور بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید خواهیم داشت.

او افزود: برای روز شنبه نیز بارندگی‌هایی در بیشتر مناطق نیمه‌غربی کشور رخ خواهد داد و روز یکشنبه به تدریج از شدت بارش‌ها در شمال‌غرب و غرب کاسته می‌شود و بارندگی‌ها به شمال‌شرق و با شدت بیشتری در نیمه‌جنوبی کشور تداوم خواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی، عنوان کرد: روز دوشنبه بارش در نیمه‌شرقی و بخش‌هایی از شمال‌غرب وجود خواهد داشت و شدت بارش‌ها بیشتر در شرق و جنوب‌شرق پیش بینی می‌شود و در این مدت بارش در مناطق کوهستانی و ارتفاعات به شکل برف است.

او با اشاره به این‌که از فردا مناطق شمالی خلیج فارس و شنبه و یکشنبه علاوه بر این مناطق، مرکز خلیج فارس و تنگه هرمز نیز مواج و متلاطم خواهد شد، گفت: تهران نیز امروز و فردا بارش پراکنده باران را تجربه خواهد کرد و بیشینه دمای امروز مهرآباد ۱۵ و شمیرانات به ۱۴ درجه خواهد رسید و کمینه دما نیز به ۶ درجه می رسد.

نقشینه، خنک‌ترین مرکز استان کشور در روز جاری را اردبیل خواند و گفت: دمای اردبیل امروز صبح به دو درجه زیرصفر و در فرودگاه این شهر به ۶ درجه زیر صفر رسید. ضمن این‌که دیروز، بیشینه دما در اهواز به ۲۶ درجه رسید تا این شهر به عنوان گرم‌ترین مرکز کشور در روز گذشته لقب گیرد.