شناسهٔ خبر: 79529 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای آذربایجان غربی خبر داد

توقف ۴۹۰ دستگاه کامیون در پایانه مرزی تمرچین

ارسلان شکری مدیر کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از توقف ۴۹۰ دستگاه کامیون در پایانه مرزی تمرچین خبر داد.

​به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: شیوع کرونا در کشور خیلی از موارد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را تحت تاثیر قرار داد که در این بین متاسفانه مرزهای کشور نیز مستثنی نبوده و از بین شش مرز رسمی آذربایجان غربی فقط در مرز تمرچین تردد وجود دارد.

ارسلان شکری ادامه داد: در حال حاضر ۴۹۰ دستگاه کامیون در مجتمع های خدماتی رفاهی وحدت، مروارید و‌مسیر منتهی به مرز جهت خروج از کشور متوقف هستند.

وی گفت: از کامیون های موجود ۳۱۲ دستگاه تخلیه در مرز و ۱۷۸ دستگاه کامیون های ترانزیتی و حمل یکسره را شامل می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و‌نقل جاده آذربایجان غربی در خصوص آمار ورودی و‌خروجی از مرز تمرچین اظهار کرد: روز گذشته ۳۰ دستگاه خروجی و ۳۰ دستگاه ورودی در مرز تمرچین داشتیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه محموله ترانزیت ها اغلب شامل خودرو و سوخت است، افزود: با هماهنگی های انجام شده با سایر استان ها اعزام ناوگان بین المللی و ترانزیتی بدون هماهنگی به آذربایجان غربی متوقف شده است تا با اعمال مدیریت بهینه در ترخیص این ناوگان تهدیدی از نظر بهداشتی متوجه رانندگان نباشد.

شکری یادآورشد: برای تردد کامیونهای کشورهای همسایه از مسیر مرزهای آذربایجان غربی مشکلی نیست بطور مثال کامیونهای ترکیه مانده در ایران یا کشورهای ثالث می‌توانند از طریق مرزهای ما به کشور خود برگردند.