شناسهٔ خبر: 79547 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان خبر داد

کاهش ۴۷ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان

تردد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۳۸۴ دستگاه خودرو از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۹ فرودین ماه جاری در محورهای مواصلاتی استان تردد کرده‌اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته با  ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۳۶۵ تردد از کاهش ۴۷ درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ایوب کرد افزود: این آمار نشان می‌دهد پویش درخانه بمانیم تاثیر گذار بوده و مشارکت مردم در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا موجب کاهش سفرها در این ایام شده است.

وی ادامه داد: براساس آخرین گزارشات مرکز مدیریت راه های این اداره کل، حجم تردد‌های ورودی به استان در بازده زمانی مذکور ۴۱ درصد و تردد های خروجی ۵۰ درصد کاهش داشته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: محورهای بمپور – ایرانشهر و بالعکس، هیرمند – زابل و بالعکس، زاهدان- سه راهی دشتک، زهک- زابل و بالعکس به ترتیب پرتردد‌ترین محور های مواصلاتی استان در این مدت بوده است.

وی گفت: در حال حاضر ۸۰ دستگاه تردد شمار اطلاعات مربوط به تعداد تردد، سرعت  و سبقت غیرمجاز و رعایت نشدن فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان را ثبت می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طرح ملی کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا از ۸ فروردین ماه در استان اجرایی شده است، اظهار داشت: پیش بینی می شود با اجرای این طرح ملی شاهد کاهش بیشتر سفرها در جاده های استان باشیم.

کرد خاطر نشان کرد: سامانه های تلفنی، پیامکی و اینترنتی ۱۴۱ وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، هواشناسی، انسداد و رخدادهای جاده‌ای را اطلاع رسانی می‌کند.