شناسهٔ خبر: 79593 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را برای ۲۴ ساعت آینده اعلام کرد

بارش‌های شدید در خراسان‌رضوی، شمالی و مازندران/ وزش شدید باد در استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، اصفهان و یزد

باران کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را برای امروز ۱۲ فروردین و روزهای آتی اعلام کرد و از وزش شدید باد در استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، اصفهان و یزد، خبر داد.

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آخرین وضعیت جوی کشور را برای امروز و روزهای آتی، اعلام کرد.

رفیعی با اشاره به اینکه امروز (۱۲ فروردین) ادامه بارش‌ها در شمال‌شرق، شرق، نیمه‌شرقی سواحل خزر و ارتفاعات البرز شرقی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد، گفت:  شدت بارش‌ها امروز در شمال خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی، و شرق مازندران است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا ۱۳ فروردین نیز در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس در جنوب غرب کشور یعنی مناطقی از استان‌های فارس و اصفهان، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش خواهیم داشت که گاهی با رعد و برق همراه خواهد بود.

وی افزود: شدت بارش‌ها فردا (۱۳ فروردین) در آذربایجان‌غربی، جنوب آذربایجان‌شرقی، غرب کردستان و شمال قزوین رخ می دهد. در عین حال، در غرب سواحل خزر نیز فردا بارش های پراکنده پیش‌بینی شده است.  

به گفته وی، روز پنجشنبه در نوار شمالی کشور و دامنه های زاگرس در جنوب غرب کشور یعنی استان های اصفهان، یزد، فارس، بوشهر، و کرمان، بارش پراکنده رخ می دهد. روز جمعه نیز با توجه به عبور موجی از نیمه شمالی کشور در شمال شرق و شرق و شمال غرب کشور بارش خواهیم داشت که گاهی با رعد و برق همراه خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های البرز، قزوین، و تهران هم روز جمعه، بارش پراکنده خواهند داشت. روز شنبه گسترده این بارش ها علاوه بر این مناطق، سواحل شمالی کشور را در برمی گیرد و روز یکشنبه در نوار شمالی کشور ادامه بارش را خواهیم داشت.

رفیعی گفت: پدیده غالب امروز ۱۲ فروردین وزش باد به نسبت شدید در برخی از نقاط استان های سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین و استان های مرکزی، اصفهان و یزد است. همچنین، امروز بخش های مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز نیز مواج و متلاطم است.

وی اعلام کرد: تهران نیز امروز در برخی از ساعات وزش باد شدید را خواهد داشت و حداکثر دمای پایتخت ۱۷ درجه بالای صفر گزارش شد و حداقل دمای امروز صبح تهران به مثبت هفت درجه رسید.

به گفته رفیعی، سردترین مرکز استان امروز شهرکرد با منفی ۲ و زنجان با منفی یک درجه و گرمترین مرکز استان نیز روز گذشته اهواز با حداکثر مثبت ۲۷ گزارش شد.