شناسهٔ خبر: 79649 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

کاهش ۶۷ درصدی تردد جاده ای استان سیستان و بلوچستان در روز طبیعت

خلوت ترین روز سال در خراسان شمالی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با روز طبیعت ۵۹ هزار و ۳۱۲ تردد در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۶۷ درصدی تردد وسایل نقلیه را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ایوب کرد افزود: حجم کل تردد ها از ۸ فروردین ماه همزمان با آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۱۳ فروردین ماه جاری در محورهای مواصلاتی استان ۴۴۲ هزار و ۶۵۷ مورد بوده است که این آمار نسبت به ۶ روز قبل از اجرای طرح با ۵۶۹ هزار و ۸۷۱ تردد کاهش ۲۲ درصدی تردد را در استان نشان می دهد.

وی با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد از شهروندان خواست تا عادی شدن شرایط در خانه بمانند و از انجام سفرهای غیر ضروری بپرهیزند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: همچنین براساس آخرین گزارشات مرکز مدیریت راه های این اداره کل، از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۱۳ فروردین ماه جاری یک میلیون و ۶۷۱ هزار و ۹۱۵ دستگاه خودرو در محورهای مواصلاتی استان تردد کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۵۰ درصدی داشته است.

وی ادامه داد: حجم تردد های ورودی به سیستان و بلوچستان در بازده زمانی مذکور ۴۹ درصد و تردد های خروجی ۵۵ درصد کاهش داشته است.

کرد تصریح کرد: محورهای بمپور – ایرانشهر و بالعکس، زهک- مرز میلک و زابل – هیرمند به ترتیب پرتردد ترین محور های مواصلاتی استان در این مدت بوده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در حال حاضر ۸۰ دستگاه تردد شمار اطلاعات مربوط به تعداد تردد، سرعت  و سبقت غیرمجاز و رعایت نشدن فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان را ثبت می کنند.

وی با تاکید بر تردد وسایل حمل و نقل عمومی جاده ای کالا بدون هیجگونه محدودیتی، خاطر نشان کرد: سامانه های تلفنی، پیامکی و اینترنتی ۱۴۱ وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، هواشناسی، انسداد و رخدادهای محورهای مواصلاتی را به کاربران جاده‌ اطلاع رسانی می‌کند.