شناسهٔ خبر: 79659 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی:

سه‌شنبه و چهارشنبه دمای هوا ۶ تا ۸ درجه سرد می‌شود/ تداوم بارش‌ها تا پایان هفته در کشور

بارندگی در جاده کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور خبر داد و برای تهران نیز هوایی بارانی همراه با رعد و برق پیش‌بینی کرد.

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وضعیت جوی کشور را برای ۲۴ ساعت آینده اعلام کرد و گفت: برای امروز و فردا در شمال‌شرق و شرق کشور بارندگی ادامه خواهد یافت که در ارتفاعات جنوب شرق کشور، بارندگی‌ها به شکل پراکنده ادامه دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا علاوه بر بارندگی در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، امروز ۱۵ فروردین، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان، بارش باران و گاهی رعد و برق رخ می دهد. این وضعیت برای روز یکشنبه در سواحل شرقی دریای‌خزر، شمال‌شرق، ارتفاعات البرز شرقی، مناطقی از مرکز و شرق کشور ادامه می‌یابد.

گودرزی افزود: ضمن آنکه از امروز تا روز یکشنبه شدت بارش ها در شمال شرق است، بارش تگرگ برای این مناطق پیش بینی شده است. بارش ها کماکان تا اواخر هفته آتی در کشورمان با شدت و ضعف ادامه دارد.

به گفته وی، برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آتی دمای هوا در سواحل شمالی و شمال‌غرب کشور ۸ تا ۱۲ درجه و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز ۶ تا ۸ درجه سردتر می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: برای تهران نیز در بعدازظهر امروز ۱۵ فروردین آسمانی ابری است و گاهی بارش دارد و با رعد و برق همراه است. همچنین، بیشینه دما در ایستگاه مهرآباد به ۲۱ درجه بالای صفر می‌رسد.