شناسهٔ خبر: 79714 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع خبر داد

آماده سازی زیرساخت های دولت الکترونیک برای انجام وظایف وزارت راه و شهرسازی به صورت دورکاری/ برگزاری الکترونیک جلسات در وزاتخانه و زیرمجموعه ها

امیرمحمود غفاری معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از آماده سازی زیرساخت های فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک متناسب با اجرای وظایف به روش دورکاری در این وزارتخانه خبر داد.

امیر محمود غفاری، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از آماده سازی زیرساخت های فناوری اطلاعات و دولت الكترونیك متناسب با اجرای وظایف به روش دوركاری در این وزارتخانه خبر داد.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در این خصوص با اشاره به محدودیت های اعمال شده جهت عدم شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: با توجه به وظایف و تكالیف  وزارت راه و شهرسازی و ضرورت پیشبرد پروژه‌های مرتبط، برنامه ریزی لازم در این خصوص انجام گرفته تا همكاران در این مجموعه با استفاده از بسترهای الكترونیك اقدام به انجام وظایف كاری خود کنند.

وی ادامه داد: در این زمینه در گام نخست با تدابیر اتخاذ شده سامانه اتوماسیون اداری از طریق اینترنت و با لحاظ رمزنگاری اطلاعات در اختیار همه همكاران ستاد وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

وی افزود: بر این اساس می توان بسادگی و بدون نصب هیچگونه نرم افزار جانبی تمام كارهای مرتبط با مكاتبات اداری را انجام داد. در این خصوص اپلیكشن موبایل برای تلفن های هوشمند و تبلت ها نیز فراهم و در اختیار است.

غفاری در ادامه با اشاره به دیگر گام هماهنگی انجام گرفته در این زمینه تصریح کرد: در گام بعدی هماهنگی های لازم در خصوص راه اندازی ویدئو كنفرانس انجام شده است و در حال حاضر امكان بهره برداری از سرویس مذكور در ستاد وزارت راه و شهرسازی جهت برگزاری جلسات بصورت الكترونیكی برقرار است.

وی ادامه داد: با این امكان برگزاری جلسات الكترونیكی با شركت ها و سازمانهای تابعه و همچنین ۳۵ اداره كل استانی با ستاد وزارتخانه میسر خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: سامانه های عملیاتی وزارتخانه شامل سامانه برنامه اجرایی و پایش طرح های عمرانی (سبا) ، سامانه جامع آماری (سجا) ، سامانه جامع حوادث حمل و نقل و ... نیز كه كاربران نیاز به استفاده از آنها را دارند جهت ارائه از طریق اینترنت نیز بهینه سازی و در اختیار قرار گرفته اند و همه اطلاعات سامانه ها از طریق پروتكل SSl رمزنگاری شده و تبادل اطلاعات صورت می گیرد.

وی در پایان گفت: همچنین با توجه به افزایش بهره برداری از سامانه ها از طریق اینترنت بر مبنای مطالب ذكر شده، افزایش پهنای باند اینترنتی وزارت متبوع نیز به میزان مورد نیاز صورت پذیرفته است.