شناسهٔ خبر: 79817 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد

ادامه بارش‌ها تا هفته آینده در اکثر نقاط کشور/هشدار وقوع سیلاب در برخی شهرها/ شهروندان از تردد و توقف در مسیر رودخانه‌ها و سدها خودداری کنند

هواشناسی کارشناس سازمان هواشناسی از ادامه بارش‌ها در اکثر نقاط کشور طی امروز و فردا خبر داد و گفت بارش‌ها تا هفته آینده ادامه دارد.

فاطمه گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به تشریح وضعیت جوی کشور طی امروز و روزهای آینده پرداخت و گفت: امروز و فردا بارش‌ها در اغلب مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان ادامه دارد.

وی بابیان این که بارش‌ها در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت، افزود: روزهای جمعه و شنبه به جز جنوب و جنوب شرق کشور ،بارش‌ها همچنان ادامه خواه.د داشت و روز یکشنبه ادامه بارش‌ها را در شمال غرب، سواحل شرقی دریای خزر‌‌‌، ‌‌‌شمال شرق، شرق و در استان‌های واقع در زاگرس جنوبی و مرکزی خواهیم داشت.

وی همچنین هشدار داد: امروز بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان به نسبت شدید خواهد بود. در خراسان شمالی،خراسان رضوی، لرستان، شمال چهارمحال و بختیاری، شمال و شرق خوزستان، مرکزی، نیمه مرکزی اصفهان، سمنان، تهران و شمال ایلام بارش باران شدید، رگبار و رعد برق و گاهی وزش بادهای شدید را داریم که می تواند منجر به بالا آمدن آب رودخانه‌ها، اختلال در تردد جاده‌های مواصلاتی شود. احتمال رخداد تگرگ و صاعقه در مناطق اسم برده شده نیز وجود دارد.

گودرزی با تاکید بر شدت بارش‌ها در برخی مناطق هشدارداد: لازم است که شهروندان از ترددهای غیر ضروری پرهیز و از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و سدها خودداری کنند. همچنین باید تدابیر لازم برای جلوگیری از سیلاب احتمالی اندیشیده شود و اقدام‌های پیشگیرانه جهت سرمازدگی شکوفه‌ها و محصولات کشاورزی انجام شود.

وی افزود: تهران نیز امروز بارانی است و بارش در برخی ساعات همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد بود و تا شنبه هفته آینده بارش‌ها با شدت و ضعف متغیر ادامه دارد. کمینه دمای هوای تهران صبح امروز ۴ درجه و بیشینه دمای هوا به ۱۴درجه بالای صفر می رسد.

کارشناس سازمان هواشناسی گرمترین و سردترین مراکز استان ها را این گونه برشمرد و گفت: اردبیل با ۴ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و اهواز با دمای ۳۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.