شناسهٔ خبر: 79971 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

اعلام آخرین وضعیت طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار

بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پیشرفت فیزیکی طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار تا به ۹۴,۶۸ درصد رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان درباره  آخرین وضعیت و اقدامات انجام شده در طرح توسعه بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۱۳۹۸، اظهار کرد: بهره برداری از این طرح از مدت ها قبل آغاز شده است اما پیشرفت فیزیکی آن تا پایان اسفندماه سال ۱۳۹۸ معادل ۹۴,۶۸ درصد و در طول سال گذشته نیز معادل ۴.۰۹ درصد بود. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: تهیه ، حمل و استقرار ۲۸۰۰ متر مکعب مصالح سنگی فیلتر و آرمور در تاج دایک زون ۳، خارج سازی مغروقه ها، عملیات تسطیح و حمل خاک در فاز ۲، تهیه و حمل ۱۶ عدد بویه و نصب ۶ عدد از آن ها از جمله اقداماتی است که درطول سال ۱۳۹۸ در مورد پروژه طرح توسعه بندر شهیدبهشتی چابهار مدنظر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اقدامات دیگری در حوزه اسکله های کانتینری انجام شده است، گفت: تهیه و اجرای دایک حفاظت سنگی در نقطه اتصال به فاز ۲ به حجم ۴۰۰۰ متر مکعب فیلتر و آرمور، تهیه ، حمل و نصب ۱۲۸۰ متر سول پلیت زیر ریل و باز کردن ۱۹ عدد فندر جهت تعویض قطعات زنگ زده در این بخش صورت گرفته و در بخش اسکله های چند منظوره نیز تهیه ، حمل و نصب ۱۹ عدد فندر انجام شده است.

آقایی افزود: علاوه بر این اقدامات مختلفی را در بخش روسازی ترمینال ها، تراکم دینامیکی، جاده دسترسی، ساختمان ها و سازه های صنعتی و تاسیسات مدنظر قرار داده ایم.

وی به بخش فعالیت های اضافه کاری نیز اشاره و اظهار کرد: اطاله اسکله ها، تراکم دینامیکی ۱,۸ هکتار مجاور موج شکن و زمین پست های برق طرح شبکه معابر، روسازی ۱.۹ هکتار اطراف سوله ترانزیت، تعریض جاده دسترسی از ۴ باند به ۶ باند، نصب ۲ عدد بولارد در اسکله شماره ۵، جمع آوری اسکله های نصب سریع با پیشرفت بیش از ۸۰ درصد، اجرای بیش از ۵۰۰ متر دیوار بتنی بین فاز ۱ و ۲ و نیز عملیات ساختمانی کلید خانه از جمله فعالیت های اضافه کاری صورت گرفته در خصوص طرح توسعه بندر شهیدبهشتی چابهار است.