شناسهٔ خبر: 80083 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

ضدعفونی مسافران ورودی به کشور و بار همراه آن‌ها در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

محمدرضا کریمیان عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری فرودگاهی شركت شهر فرودگاهي امام خميني(ره) از نصب دستگاه ضدعفونی كننده مسافران و بار همراه آن‌ها در مبادی ورودی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا کریمیان با اشاره به سیاست های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و وزارت راه و شهرسازی گفت: برای ضدعفونی مسافران و بار همراه آن‌ها دستگاه های مکانیزه مختلفی طی همکاری با شرکت‌های دانش بنیان طراحی و ساخته شده و در مبادی ورودی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) نصب شد.

وی ادامه داد: تمامی مسافران پرواز های ورودی پس از معاینه توسط پایگاه مراقبت بهداشت مرزی از دستگاه ضد عفونی کننده عبور کرده و وارد کشور می شوند.

معاون بهره برداری فرودگاهی شركت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) افزود: این دستگاه با استفاده از اشعه UV و مواد ضدعفونی کننده مسافران ورودی را از هرگونه ویروس احتمالی پاک می کند.

محمدرضا کریمیان افزود:برای ضدعفونی بار همراه مسافران نیز دستگاهی بر روی تسمه نقاله سالن ورودی ترمینال نصب شده که پس از عبور بار از آن ضدعفونی می شود.

به گزارش پایگاه خبری شركت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)  استقرار پایگاه مراقبت بهداشت مرزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن های ورودی و خروجی ترمینال، ضدعفونی مستمر ساختمان های اداری، ترمینال، تاکسی ها و سرویس های ایاب و ذهاب کارکنان از دیگر تمهیدات ستاد مقابله با کرونا شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ است.