شناسهٔ خبر: 80169 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنیاد مسکن اردبیل خبر داد

بازسازی ۱۱۰۰ واحد مسکونی سیل زده اردبیل

مسکن محرومان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل اعلام کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این استان به عنوان استان معین، یک‌هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی مناطق سیل‌زده استان لرستان را در کمتر از یک سال احداث کرده و به مالکان واگذار کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، فرهاد سبحانی مدیرکل بنیاد مسکن اردبیل، گفت: عملیات بازسازی ۲۵۰ واحد مسکونی در شهر معمولان و ۸۳۵ واحد مسکونی در مناطق روستایی استان لرستان بعد از سیل مخرب عید نوروز پارسال توسط بنیاد مسکن استان اردبیل آغاز شده و در کمتر از یک سال به اتمام رسید.

وی اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در قالب ستادهای معین بازسازی در مناطق سانحه‌دیده را هم از نظر سرعت اجرای پروژه و هم از نظر کیفیت اجرایی در سطح کشور مثال‌زدنی خواند و افزود: بنیاد مسکن در بازسازی مناطق آسیب‌دیده از حوادثی مانند سیل و زلزله تجربه موفق کشوری کسب کرده است.

او احداث ۲ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی توسط ستاد معین بازسازی مناطق زلزله‌زده استان اردبیل در استان کرمانشاه را نمونه‌ای از اقدامات شاخص این نهاد در خارج از استان اردبیل ذکر کرد.

وی گفت: ستاد معین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل بلافاصله پس از سیل یک سال پیش لرستان، از مناطق زلزله‌زده غرب کشور بویژه از روستاهای سرپل ذهاب به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شده و بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده را با شرایط مطلوب به پایان رساند.