شناسهٔ خبر: 80256 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای سمنان خبر داد

آغاز طرح اقدام ملی در حوزه راهداری با عنوان"طرح واکنش سریع"در استان سمنان

122 (2).jpeg مدیر کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان سمنان از آغاز طرح اقدام ملی در حوزه راهداری با عنوان طرح واکنش سریع در استان سمنان خبرداد .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان، احسان منصور کیایی گفت: طرح واکنش سریع به منظور افزایش ایمنی راه‌ها، ارتقای کیفیت و سرعت ارائه خدمات راهداری و همچنین رضایتمندی کاربران جاده‌ای در استان سمنان هم زمان با سراسر کشور اجرایی شده است.

وی ادامه داد: در این راستا رؤسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های سمنان  موظفند با به کارگیری نیروی انسانی، ماشین آلات و تجهیزات موجود و همچنین ظرفیت تیم‌های امانی و پیمانی راهداری، راهدارخانه‌ها و همچنین گشت‌های راهداری نسبت به اجرای مفاد این طرح اقدام کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سمنان گفت: با توجه به دستورالعمل اجرایی این طرح، ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌ها مکلفند در خصوص مواردی همچون لکه‌گیری چاله‌ها، تعمیر و ایمن سازی تابلوها، علائم و حفاظ‌ های باز شده یا صدمه دیده خطرناک و پاکسازی سطح راه از مصالح و اشیا خارجی در راه‌های اصلی و شریانی، اقدام و با تجهیزات و امکانات در محل حوادث مختلف در جاده‌های استان در کمترین زمان ممکن حضور یابند.

منصورکیایی در پایان افزود: امیدواریم با برنامه‌ریزی منسجم و اجرای مناسب این طرح، شاهد تحولی متمایز در خصوص ارائه خدمات راهداری در حوزه استحفاظی راههای این اداره‌کل باشیم.