شناسهٔ خبر: 80257 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی فارسك

بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار متر مربع از اراضی دولتی رفع تصرف و بیت المال باز گردانده شد

یگان تخریب2.jpg فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی فارس گفت: ۲۳۴۰۸۸۱ متر مربع از اراضی دولتی و ملی به ارزش ۳۲۷۵ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸ با تلاش مامورین یگان حفاظت از اراضی و پیگیری واحد املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی فارس با هماهنگی مراجع قضایی و همکاری نیروی انتظامی رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس،سرهنگ حسین مهدوی نژاد فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی فارس افزود: از مجموع ۲۳۴۰۸۸۱ متر مربع زمین تعداد ۱۹۰ مورد رفع تعریض زمین فوری به متراژ ۱۳۶۴۳۹۱ به ارزش ۲۵۴۰ میلیارد ریال و تعداد ۵۲ مورد اجرای احکام قضایی به متراژ ۹۷۶۴۹۰ به ارزش ۷۳۵ میلیارد ریال از اراضی دولتی و ملی در سال ۹۸ در سطح تصرف و از دست سودجویان و زمین خواران باز پس و به اموال دولت برگردانده شد.

وی خاطر نشان ساخت: حفاظت از حقوق بیت المال از اولویت های اصلی و مهم یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان بوده و یگان حفاظت بدون اغماض با سودجویان و معترضین به اراضی ملی و دولتی به صورت جدی و قانونی برخورد می‌کند.

سرهنگ مهدوی نژاد افزود: از همه شهروندان استان در خواست می شود به محض مشاهده و اطلاع از هر گونه تصرفات غیر قانونی و ساخت و ساز های غیر مجاز و تعرضات به اراضی ملی و دولتی با شماره تلفن ۱۶۵۶ یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان فارس تماس و اطلاع رسانی کنند.

او اضافه کرد: چنانچه افراد قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرهای سطح استان را دارند ابتدا استعلامات لازم را در این خصوص از طریق اداره کل راه و شهرسازی فارس به عمل آورده و از خرید هر گونه اراضی فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند.