شناسهٔ خبر: 80546 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

پیام تسلیت مدیرعامل بانک توسعه تعاون در پی درگذشت مدیرعامل بانک مسکن

حجت اله مهديان مدیرعامل بانک توسعه تعاون ضایعه درگذشت ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن را بر اثر ابتلا به بیماری کرونا به شبکه بانکی و خانواده های آنها تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون ضایعه درگذشت ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن را بر اثر ابتلا به بیماری کرونا به شبکه بانکی و خانواده های آنها تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:

از جان چرا گریزم جان است جان سپردن

وز کان چرا گریزیم کانِ زر است مردن

بگذار جسم و جان شو رقصان بدان جهان شو

مگریز اگرچه حالی شور و شر است مردن

چون زین قفس برستی در گلشن است مسکن

چون این صدف شکستی چون گوهر است مردن

جانکاه بود و دل گداز داغی که از راه رسید، پیک اجل چون همیشه بیدریغ و ناگهان صحیفه دیگری از عمر یاران جانی را فروبست. دوست و بردار عزیز و یار دیرینمان جناب آقای رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن در حالی حضرت رب الارباب را دیدار کرد که گاه رمضان، این ضیافت بی بدیل رحمت الهی فرارسیده بود. گویی که وصال دوست مقدرش گردید تا دیگر از این ضیافت بازنیابد و در سرای مهر دوست مسکن گزیند.

برای اینجانب نگاشتن این کلام و گسیل جملاتی در تعزیت او بس سهمگین و دشوار است.

مرگ او شاهدی دیگر بود بر تلاش های خالصانه و مساعی صادقانه کارکنان خدوم و بی ادعای شبکه بانکی کشور در دوران پرالتهاب فراگیری این ابتلای اجتماعی. او مردانه و چون رزم آوران عرصه دفاع مقدس به عنوان یک فرمانده دلیر، پیشاپیش صف رزم آوران و همکارانش در این مبارزه ایستاد و از حمایت هم وطنان خویش دست نکشید تا آنان در تقابل با بحران های اقتصادی از پای نیفتند. قلبش از تپش بازایستاد تا گردونه زندگانی مردمان در فراز و نشیب این اتفاق ناگوار از گردش بازنایستد.

در کمال تاثر و غایت تاسف، این سوگ بزرگ را نخست به محضر خانواده ارجمند ایشان، سپس به همکاران گرانقدر و معزز بانک مسکن در سراسر کشور و نیز به تمامی کارکنان غیور و نجیب شبکه بانکی در ایران اسلامی، تسلیت عرض نموده از پیشگاه حضرت پروردگار درخواست می کنم که در این آنات مبارک از ماه کرامت، آن عزیز سفرکرده و میهمانان نورسیده در دیار ابدی را به عالی ترین وجه مرحمت خویش میزبانی نماید.

حجت اله مهدیان

مدیرعامل بانک توسعه تعاون