شناسهٔ خبر: 80558 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان زنجان خبر داد

فروش بلیت به صورت حضوری در پایانه‌های مسافری زنجان ممنوع می‌شود

پایانه مسافربری معاون حمل ونقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: فروش بلیت‌های مسافرتی به شکل حضوری در پایانه‌های مسافری استان از اول خرداد ممنوع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی مدقالچی با اعلام این خبر افزود: یکی از رویکردهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای،‌ تغییرکاربری پایانه‌های مسافری به محلی صرفاً برای سوار و پیاده شدن مسافران و همچنین تغییر وضعیت پایانه‌ها به شکل کانترمحور به جای غرفه محور بوده که تحقق این امر مستلزم تغییر مکانیزم بازاریابی فروش بلیط شرکت‌های مسافری و خروج فروش بلیت از پایانه‌ها است.

وی افزود: باتوجه به این رویکرد و شیوع ویروس کرونا و همچنین لزوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند و آغاز فعالیت مجدد پایانه‌های مسافری، فروش بلیت مسافرتی به روش‌های قبلی مغایر با طرح فاصله گذاری اجتماعی بوده و تجمع مجدد مسافران در پایانه‌ها برای خرید بلیت نیز اقدامی مغایر با اصول بهداشتی خواهد بود.

وی ادامه داد: بر این اساس، توسعه فروش اینترنتی بلیت و گسترش دفاتر فروش بلیت درسطح شهرها برای خرید غیرحضوری بلیت می‌تواند ضامن تأمین سلامت بیشتر مسافران و کارکنان شرکت‌های حمل و نقل باشد وارتقا سطح خدمات به مسافران وحذف دلالی را تحقق بخشد.

مدقالچی تأکید کرد: از اول خردادماه سال جاری، فروش بلیت‌های مسافرتی به شکل حضوری در محل پایانه‌ها ممنوع است و این اداره کل با تشکیل جلسات با تشکل‌های صنفی و شرکت‌های مسافری ضمن تبیین این موضوع از آنان خواسته است تا هرچه سریع‌تر در خصوص تدارکات نرم‌افزاری موردنیاز برای انجام این امر اقدام کنند.