شناسهٔ خبر: 80617 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

به درخواست سفارت ایران در اسپانیا؛

برقراری دو پرواز ویژه به مادرید توسط «هما» برای بازگرداندن ایرانیان/ اعلام ۸ شرط تهیه بلیط برای متقاضیانی که قصد سفر به اسپانیا دارند

هواپیما هما به درخواست سفارت ایران در اسپانیا و با صدور مجوز از طرف وزارت بهداشت کشورمان، دو پرواز به کشور اسپانیا توسط «هما» انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی «هما» در پی شیوع ویروس کرونا و قطع پروازهای بین‌المللی، تعدادی از هموطنان و دانشجویان مقیم کشور اسپانیا درخواست بازگشت به کشور را داشتند که با کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری اسپانیا و همچنین صدور مجوز سازمان هواپیمایی کشور و وزارت بهداشت، دو پرواز جهت بازگرداندن این هموطنان به کشور در روزهای دوشنبه ۱۵(۴ می) و چهارشنبه ۱۷(۶ می) اردیبهشت ماه به شهر مادرید انجام خواهد شد.

هموطنان متقاضی سفر به اسپانیا نیز درصورت داشتن شرایط  زیر می‌توانند بلیت تهران- مادرید تهیه  کنند.

۱.افراد مقیم (دارای کارت اقامت) در کشورهای عضو اتحادیه اروپا؛ همچنین همسر یک تبعه  اروپایی که ازدواج یا رابطه آنها در اداره ثبت عمومی ثبت شده باشد؛ همچنین بچه ها یا  والدینی که تحت تکفل وی باشند؛ و (افراد مقیم)داری کارت اقامت در کشورهای حوزه  شنگن و کشور آندورا که مستقیما عازم محل سکونتشان باشند.

۲ .افراد دارای روادید طولانی مدت صادره از سوی یک کشور عضو معاهده شنگن در صورتی  که عازم خود آن کشور باشند.

۳ .کارگران مرزی

۴ .کادر بهداشت و درمان یا پرستاران سالمندان که در حال بازگشت از/ عازم محل کارشان باشند.

۵ .پرسنل بخش حمل و نقل کالا در صورت انجام وظیفه شغلی شان. این بخش شامل خدمه  کشتی ها و کادر پرواز در خصوص انجام حمل و نقل هوایی تجاری نیز می شود. این افراد باید تضمین دهند فورا سفرشان را ادامه دهند.

۶ .دیپلمات ها، پرسنل بخش های کنسولی و سازمان های بین المللی و همچنین نظامیان و اعضای سازمان های انسان دوستانه، در حال انجام وظایفشان.

۷ .افرادی که به دلیل غیرمترقبه خانوادگی نیاز به سفر داشته باشند و بتوانند مستندات دلیل خود را ارائه دهند.

۸ .افرادی که به دلیل فورس ماژور، ضرورت و یا مسائل انسان دوستانه نیاز به سفر داشته باشند و بتوانند مستندات مربوطه را ارائه کنند.

لازم به ذکر است اولین پرواز روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت(۴می) ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه صبح از فرودگاه حضرت امام(ره) انجام خواهد شد. پرواز برگشت، همان روز درساعت ۱۶ و ۱۵ دقیقه به وقت محلی فرودگاه مادرید را به مقصد فرودگاه حضرت امام ترک و ساعت ۳۵ دقیقه بامداد روز بعد در فرودگاه امام خمینی فرود خواهد آمد.

پرواز روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت( ۶ می) نیز در همین ساعت انجام خواهد شد.

گفتنی است هموطنان گرامی جهت تهیه بلیت می توانند به دفاتر فروش «هما» در تهران مراجعه کنند.