شناسهٔ خبر: 80881 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان خبر داد

احداث سیلوی ۳۰ هزار تنی توسط بخش خصوصی در بندر انزلی/ بهره برداری از انبار سرپوشیده ۴۵۰۰ متر مربعی/ اعلام فرصت های جدید سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر انزلی

بندر انزلی معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: قرارداد سرمایه گذاری احداث سیلوی ۳۰ هزار تنی به ارزش ۴۱۰ میلیارد ریال با بخش خصوصی منعقد و ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد محسن سلیمی پور با اشاره به انعقاد و ابلاغ قرارداد احداث سیلوی ۳۰ هزار تنی، اظهار داشت: این قرارداد با سرمایه گذاری ۴۱۰ میلیارد ریال در راستای ایجاد زیر ساخت های انباشت غلات در بندر انزلی و نیاز مبرم به این مهم بوده است.

وی افزود: قرار است ساخت این سیلوها با بهره گیری از بهترین تجهیزات و تکنولوژی با قابلیت همزمان تخلیه دو کشتی و بارگیری دو کامیون در هفته جاری آغاز شود؛ با تحقق این موضوع، ظرفیت درجای سیلوهای موجود و در دست اجرا به میزان حدود ۲۰۰ هزارتن افزایش پیدا می کند.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان همچنین از بهره برداری انبار ۴۵۰۰ متر مربعی احداثی توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: با احداث این انبار، ظرفیت انبارهای سرپوشیده در اماکن مجتمع بندری انزلی به حدود ۷۲ هزار متر مربع رسید. 

سلیمی پور تصریح کرد: به منظور افزایش ظرفیت دپو و نگهداری غلات و کالا و در راستای بهره مندی موثر از امکانات و زیر ساخت های بنادر گیلان، علاوه بر اجرا و تکمیل پروژه های سرمایه گذاری موجود، جذب سرمایه گذار جدید در زمینه پروژه های احداث سیلو، اسکله برای تمام فصول، گردشگری و مارینا، کشتی سازی، انبارهای مکانیزه غلات، صنایع ارزش افزوده و تکمیلی و سورتینگ و ... در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی ایجاد زیر ساخت های مناسب انجام فعالیت های بازاریابی و برنامه ریزی در جهت تسریع و تسهیل در ارائه خدمات را از جمله عوامل تاثیرگذار بر روند رو به رشد بندر انزلی دانست و گفت: این بندر در زمینه تامین نیازهای بازار به ویژه کالاهای اساسی و غلات نقش بسزایی ایفا می کند.