شناسهٔ خبر: 80962 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مسئول آتش نشانی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد

اطفای ۲ حریق در راستای تعامل شهر و بندر چابهار/ ۱۴ هزار لیتر آب برای مهار آتش استفاده شد

برنامه مسئول آتش نشانی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از اطفای ۲ حریق با هدف تعامل شهر و بندر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، سید سعید موسوی با اشاره به این که این اداره کل در راستای وظایف اجتماعی و تحقق اهداف منشور حقوق شهروندی به منظور تعامل هر چه بیشتر شهر و بندر چابهار در طول سال اقداماتی را در دستور کار دارد، اظهار داشت:  در راستای تحقق این هدف، طی روزهای گذشته ۲ آتش سوزی در محدوده اسکله صیادی هفت تیر و منطقه کپری جنگلوک این شهرستان با همکاری آتش نشانی بندر چابهار و پس از سه ساعت تلاش مهار شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: آتش سوزی نخست در محدوده اسکله صیادی هفت تیر رخ داد که به علت گستردگی حریق، مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری چابهار از این اداره کل درخواست همکاری کرد.

موسوی ادامه داد: بلافاصله اکیپ آتش نشانی بندر شهید بهشتی با ۲ دستگاه خودروی سبک و سنگین به محل حریق اعزام شد و در کنار دیگر آتش نشانان چابهار به اطفای حریق ادوات صیادی و بشکه های حاوی سوخت قایق های صیادی پرداخت.

وی با بیان این که در این عملیات ۱۴ هزار لیتر آب و ۷۷۰ لیتر فوم سنگین آتش نشانی مصرف شد، بیان کرد: پس از اتمام عملیات اطفای حریق در محدوده اسکله صیادی هفت تیر درخواست دیگری مبنی بر کمک برای خاموشی حریق ایجاد شده در محله کپرنشین جنگلوک واقع در بلوار صیاد چابهار ارائه شد که بلافاصله اکیپ آتش نشانی بندر شهید کلانتری در منطقه حضور یافت.

به گفته مسئول آتش نشانی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، آتش نشانان بندر چابهار در این عملیات نیز با کمک نیروهای آتش نشانی شهرداری و منطقه آزاد پس از حدود ۲ ساعت موفق به اطفای کامل حریق شدند.

وی با بیان این که علت هر ۲ آتش سوزی در دست بررسی است، ادامه داد: در این۲ عملیات ۹ خودروی سبک و سنگین آتش نشانی از شهرداری چابهار، اداره کل بنادر و دریانوردی و سازمان منطقه آزادچابهار با ۲۶ نفر نیرو همکاری داشتند.

این مسئول خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در نظر دارد با استفاده از مطالعات تعامل شهر و بندر، استخراج تعهدهای فی مابین و پتانسیل هم افزایی، زمینه همکاری سازنده بین این دو حوزه را افزایش دهد.