شناسهٔ خبر: 80987 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیر امور اعتباری بانک مسکن

دریافت تسهیلات اینترنتی بانک مسکن برای متقاضیان فراهم شد+ مدارک موردنیاز

محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن از فراهم شدن امکان دریافت تسهیلات بانک مسکن به شکل غیرحضوری خبر داد و گفت: از زمان اجرایی شدن این سیاست ۳۰ هزار کد رهگیری صادر شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن در گفتگو با شبکه خبر، گفت:  سالانه ۷۰۰ هزار متقاضی دریافت تسهیلات به شعب بانک مسکن مراجعه می کنند. بنابراین شرایطی را فراهم کردیم تا متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن بتوانند بدون مراجعه حضوری به شعب بانک مسکن تقاضای دریافت تسهیلات مسکن خود را ثبت کنند.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه دریافت تسهیلات مسکن به شکل غیرحضوری به وجود آمده است، ادامه داد:  چنانچه متقاضیان تسهیلات مسکن تقاضای خود را ثبت کنند به آنها کد پیگیری داده می شود تا با آن کد، مراحل تشکیل پرونده و مراحل تکمیل آن را پیگیری کنند.

علمداری در خصوص چگونگی ثبت درخواست متقاضیان دریافت غیرحضوری تسهیلات مسکن، توضیح داد: در سامانه بانک مسکن بخشی وجود دارد که متقاضیان می توانند مراحل تشکیل پرونده و رصد پرونده خود را دنبال کنند و از آخرین وضعیت درخواست خود آگاهی یابند.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن، گفت: متقاضیان می توانند مدارک خود از جمله فتوکپی کارت ملی، سند و پروانه ساخت برای دریافت تسهیلات خود را به همان بخشی که در نظر گرفته شده پس از اسکن ارسال کنند. این کار با هدف کاهش زمان و صرفه جویی در وقت مردم و متقاضیان انجام گرفته است .

وی تصریح کرد: در شرایط بحران کرونا، ضرورت دارد که تا حد ممکن، رفت و آمدها، کاهش یابد.

به گفته وی ، از زمان اجرایی شدن این برنامه از سوی بانک، تاکنون ۳۰ هزار کد پیگیری صادر و امور اجرایی ۶ هزار نفر انجام شده است.

علمداری خاطر نشان کرد: فاز دوم این اقدام دریافت تسهیلات غیر حضوری در اواخر امسال اجرایی و راه اندازی خواهد شد که این برنامه با دریافت مجوز امضای دیجیتال دیگر نیازی برای ثبت امضا توسط مشتری ندارد.