شناسهٔ خبر: 81100 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان خبر داد:

صادرات اولین محموله کانتینری از بندر آبادان به کشورهای حاشیه خلیج فارس

بندر آبادان مدیر بنادر و دریانوردی آبادان خبر داد :ظرف چند روز آینده اولین محموله کانتینری از بندر آبادان به کشورهای حاشیه خلیج فارس ارسال می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا سفاری، مدیر بنادر و دریانوردی آبادان با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای ادامه روند تخلیه و بارگیری و صادرات از این بندر  به کشورهای حاشیه خلیج فارس اظهار داشت: با رعایت پروتکل های بهداشتی  حدودا ۲۰۰ تن کاه صادراتی  که در مجموع  ۱۲ دستگاه کانتینر ۴۰ فوت در شناور فلزی چند منظوره مهاجرین ۶ بارگیری شد و طی چند روز آینده، بندر آبادان را به مقصد کویت ترک می کند.

وی افزود: این نوع کالا پیش از این به صورت کیسه‌ای صادر  می شد که البته در این برهه از زمان و با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای افزایش میزان استقبال کشورهای مقصد و بالا بردن ضریب ایمنی، این شیوه یعنی صادرات کاه به‌صورت کانتینری را عملی کردیم.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان تصریح کرد: همه تلاش ما این است که  عملیات تخلیه و بارگیری و صادرات از بنادر آبادان به کشورهای حاشیه خلیج فارس متوقف نشود. اکنون این بهترین گزینه است که هم سرعت فعالیت را بالا می‌برد و هم عملیات صادرات  را مستمر می کند.