شناسهٔ خبر: 81221 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران:

کلنگ ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی در جنوب غرب استان تهران به زمین خواهد خورد/ پروژه کمربندی اسلامشهر – رباط کریم سرعت می گیرد

بازدید مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در دیدار با فرمانداران رباط کریم، اسلامشهر و بهارستان از کلنگ زنی پروژه های اقدام ملی در این منطقه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اراضی مربوط به این پروژه ها تامین شده و به زودی عملیات اجرایی در آنها آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در جریان این بازدید و مذاکره با فرمانداران اسلامشهر،رباط کریم و بهارستان و همچنین شرکت در جلسه ملی اقتصاد مقاومتی که در فرمانداری بهارستان تشکیل شد، اظهار داشت: در خصوص پروژه های اقدام ملی و همچنین ساخت و توسعه باید بهره وری حداکثری از زمان انجام گرفته و در بحث پیگیری تخصیص اعتبارات طبق برنامه زمان بندی پروژه ها حرکت خواهیم کرد. سیاست اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در سال جهش تولید و مطابق با برنامه های اقتصاد مقاومتی بر این اصل خواهد بود.

وی افزود: در آینده ای نزدیک کلنگ پروژه های اقدام ملی شامل حدود ۱۵۰۰ واحد مسکونی در شهرستانهای رباط کریم و اسلامشهر به زمین خواهد خورد و مراحل تامین اراضی و تصویب در مراجع ذیصلاح برای این طرح در شهرستانهای مذکور انجام شده است.

وی ادامه داد: در این جلسه از دیگر درخواست های فرمانداران جنوب غرب استان تهران تامین اراضی برای ادارات شهرستانی با کاربری های آموزشی و اداری بود . در این زمینه اگر طرح و اعتبار مصوب از طریق فرمانداری ها به معاونت شهرسازی و معماری ارائه شود، مسائل پیگیری شده و همکاری های لازم به عمل خواهد آمد.

وی تصریح کرد: همچنین در خصوص حل مشکل شهرک های صنعتی مقرر شد دستگاه های متولی طرح های پیشنهادی خود را تا پایان هفته جاری به معاونت شهرسازی و معماری ارائه کنند تا به لحاظ قانونی بسترهای انجام کار مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی با اعلام اینکه دستور ارائه اسناد مناقصه کتابخانه شهرستان بهارستان توسط اداره پیمان و رسیدگی و معاونت مهندسی و ساخت داده شد، گفت: همچنین بازدیدی از پروژه کمربندی اسلامشهر – بهارستان  به طول ۳۰ کیلومتر حد فاصل اتوبان آزادگان – آزادراه قم تا وهن آباد  بعمل آمد.

وی افزود: این پروژه با پیشرفت فیزیکی حدود ۳۵ درصد هم اکنون در حال اجرا است و پیمانکار مربوطه،  مشغول عملیات خاکی، ساخت ابنیه پل و تقاطع غیرهمسطح است. در این بازدید برای تامین اعتبار پروژه تصمیمات خوبی گرفته شد و قول داده شد تا با پیگیری های ویژه، اعتبارات این پروژه از مراجع قانونی لحاظ شود.

وی تصریح کرد: همچنین قرار شد تا قطعه ای از این پروژه برای افتتاح طی سال جاری آماده و پیمانکار و مشاور مربوطه مکلف به ارائه برنامه زمانبندی مشخص برای انجام کار شدند.

محبت خواه در پایان گفت: در بحث حل مشکل مسکن جانبازان اسلامشهر نیز مذاکراتی با فرماندار این شهرستان انجام گرفت و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد.