شناسهٔ خبر: 81250 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مديركل بنياد مسكن لرستان خبر داد

پرداخت ٣٦٦ میلیارد و ٥٢٧ میلیون تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان لرستان/ توزیع ۸۰۶۰۵ تن سیمان رایگان

مسعود رضایی مدیرکل بنیاد مسکن لرستان روند بازسازی واحدهای مسکونی سیل زده استان را تشریح کرد و گفت: تعمیرات تمامی واحدهای مسکونی سیل زده به پایان رسیده و با ۹۷ درصد مالکانی که واحدهای مسکونی آنها تخریب شده قرارداد دریافت تسهیلات به امضا رسیده است.

مسعود رضایی مديركل بنياد مسكن لرستان در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، روند بازسازی واحدهای مسکونی سیل زده استان را تا امروز ۲۹ اردیبهشت ماه، اعلام کرد.

مدیر کل بنیاد مسکن لرستان با یادآوری اینکه تعداد کل واحدهای خسارت دیده ٣٢ هزار و٨١٤ واحد بوده که از این میزان، ١٢ هزار و ٩٩٢ واحد روستایی و ١٩ هزار و ٨٢٢ واحد تعمیراتی شناسایی شد، از اتمام ۱۰۰ درصدی تعمیرات واحدهای مسکونی سیل زده استان خبر داد.

رضایی گفت: از ۱۲ هزار و ۹۹۲ واحد سیل زده استان که تخریب شده و باید بازسازی شوند، آواربرداری ١٢ هزار و ٦١٦ واحد ، پی کنی  ١٢ هزار و ٦٢٩ واحد معادل ٩٧ درصد، اجرای فونداسیون ١٢ هزار و ١٩ واحد معادل ٩٣ درصد، اجرای اسکلت ١١ هزار و ٦٣١ واحد معادل ٩٠ درصد، اجرای سقف  ١٠ هزار و ٦٧٨ واحد معادل ٨٢ درصد، دیوارچینی و اتمام عملیات ساختمان ١٠ هزار و ٢٤٥ واحد معادل ٧٩ درصد، انجام شده است. 

به گفته وی با احتساب معیشتی ها، تعداد مالکان معرفی شده به بانکهای عامل ٥١ هزار و ١٩٤ نفر است که بانک های عامل با ٤٩ هزار و ٨٢٨ نفر معادل ٩٧ قرارداد پرداخت تسهیلات امضا کرده اند. 

رضایی از پرداخت ٣٦٦ میلیارد و ٥٢٧ میلیون تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان استان خبر داد و افزود: تاکنون در بین سیل زدگان استان٨٠ هزار و ٦٠٥ تن سیمان رایگان توزیع شده است.